استفاده از Cohesive Device در رایتینگ

استفاده کنید اما زياده روی نكنيد! 

شايد افرادي را اطراف خود ديده باشيد كه با وجود اطلاعات خوب و استفاده از لغات درست و دستور زبان روان به نظر مي رسد هيچ اشكالی در شكل دادن ارتباط در گفتار و نوشتار ندارند. اين در حالی است كه اگر نوشته ای از اين افراد دريافت كنيد متوجه خواهيد شد كه اين جملات زيبا در واقع هيچگونه ارتباط معنايی با هم ندارند به زبان خودمانی منظور نويسنده را از اول تا آخر متوجه نمی شويم. برای ايجاد ارتباط درون جمله و ب  آنها بهترين كار استفاده از Cohesive devices است.

اين كلمات و عبارات باعث يكپارچگي متن و قابل فهم بودن آن می شوند كه يكي از عوامل مهم برای نمره گرفتن شما در Writing و Speaking است. در شکل زیر  با برخي از Cohesive Deviceها آشنا مي شويد. 

IMG 0844

Cohesive Deviceها يكی از عوامل مهم شكل دادن به کلمات و نوشتار ما هستند، با اين وجود يكي از اشكالات دانشجويان  آيلتس استفاده بيش از حد از عوامل انسجامي يا Cohesive Device است. همانطوریکه گفته شد این عبارات انسجام دهنده، معیار كلی تری را به نام Coherence and Cohesion در نمره‌دهی رایتینگ شامل می‌شوند که ٢٥٪ نمره شما را در هر دو تسك رايتينگ در بر مي گيرند. اگر به معيارهای نمره ٧ گرفتن در رايتينگ نگاهی بيندازيم با اين جمله مواجه خواهيم شد:

Uses a range of cohesive devices appropriately although there may be some under-/over-use
کاندیدا از ابزارهای انسجامی متنوعی به درستی استفاده کرده است اما جاهایی، استفاده از آنها بیش از اندازه یا کمتر از حد لازم است. 

بسياری از دانشجويان cohesive deviceها را ميشناسند و استفاده از آنها را بلد هستند اما همان قدر كه استفاده نكردن از آن ميتواند به نمره شما آسيب بزند، استفاده بيش از حد آن هم تاثير منفی روی نمره شما خواهد گذاشت. نكته ديگري كه در استفاده بيش از حد از Cohesive device ها وجود دارد اين است كه با زياده روی احتمال خطا نيز بالاتر می رود. همانطور كه در معيار بند ٥ رايتينگ نوشته شده:

Makes inadequate, inaccurate or over-use of cohesive devices
کاندیدا از ابزارهای انسجامی به حد کافی استفاده نکرده است (بیش از حد یا کمتر از حد لازم)، یا استفاده از آنها نادرست است.

پس در نهايت، به خاطر داشته باشيد كه از cohesive device ها به اندازه‌ی لازم استفاده كنيد و از صحيح بودنشان مطمئن شويد.

پس‌نوشت: معیارهای تصحیح Writing و Speaking را میتوانید از طریق این لینک دریافت نمایید.

ارسال دیدگاه جدید (2)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید
This comment was minimized by the moderator on the site

Thank you for your beatiful notes.

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ممنون أز مطلب طبق گفتتون طرز استفاده ي درست در جمله مهم هست اگر مثال هم داشت ملكه ي ذهن ميشد.ممنون

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد