تکنیک Shadowing برای اسپیکینگ

بازدید: 709

استفاده از تکنیک shadowing در تقویت اسپیکینگ و لیستنینگ:

اگر بخواهم اول از همه در رابطه با این تکنیک و معنای اون توضیحی بدیم ساده ترین تعریف برای shadowing تکرار کردن هر آنچه که میشنویم هست.


BayaneBartar برای مثال

 

 

همراهی کردن با یک آهنگ، درست پس از شنیده شدن اون آهنگ یا هنگامی که در حال شنیدن سخنان یک گوینده هستیم.

این روش عجیب و پیچیده نیست و ما به طور ناخودآگاه از دوران کودکی برای یادگیری زبان فارسی و انگلیسی ازش استفاده کردیم.


حالا میخوایم در رابطه با شیوه ی درست اجرای این تکنیک صحبت کنیم تا بتوانیم با استفاده از این روش مطلوب ترین نتیجه رو بگیریم:

این تکنیک به صورت تکرار عبارات و لغات هست و به این صورته که شما باید سعی کنین صحبت گوینده رو همزمان با او با همان حالت لحن و تلفظ تکرار کنین.

در این تکنیک فهم موضوع یا عبارات اهمیت زیادی نداره و هدف اصلی از shadowing اینه که ما بتونیم با سرعت و تسلط بیشتر کلمات و عبارات رو بیان کنیم و باید تمرکز رو روی بهبود حالت لحن و تلفظ و سرعت بگذاریم.

download.png برای شروع این تکنیک بهتره از فایل های کوتاه صوتی به مدت 10-15 دقیقه استفاده کنیم.

 

 

برای اینکه با صدای گوینده، متن و نحوه تلفظ و موضوع آشنا بشین چند بار به قسمت مورد نظر گوش بدین و سپس یک یا دوبار جمله به جمله بعد از گوینده و با توقف فایل به تکرار جملات  بپردازین. در ادامه، شروع به بیان متن به همراه گوینده کنین بدون اینکه فایل رو متوقف‌کنین.

 سعی کنید تا حد امکان لحن و تلفظ خودتونو با گوینده همراه کنین.

حتما از فایل هایی استفاده کنین که گوینده ی اون فایل ها نیتیو اسپیکر باشه و از ویدیو افراد غیر بومی کمتر استفاده کنین.

این تکنیک به صورت مستقیم روی مهارت اسپیکینگ و لیسنینگ شما تاثیر خواهد گذاشت و تلفظ و لحن بیان شما رو بهبود می بخشه.

همونطور که می دونین مهارت شنیداری یکی از مهم ترین مهارت های زبان انگلیسی هست که به شما برای تقویت مهارت اسپیکینگ نیز کمک خواهد کرد.

 در نتیجه زمانی که به خوبی بتونین متوجه جملات و کلمات بشین، خواهید تونست از اونا استفاده کنین و در نتیجه این موضوع میتونه اسپیکینگ شما رو تحت الشعاع قرار بده.

نتیجه دیگه ی این موضوع میتونه روان صحبت کردن شما در بیان جملات و تلفظ و لحن شما باشه،  که این موضوع باعث می شه شما به لحن افراد بومی زبان انگلیسی نزدیک بشین و از این رو انگلیسی رو مثل یک انگلیسی زبان صحبت کنین.

Image
Image

(Author) نکات Speaking

ارسال دیدگاه جدید (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد