8 نکته ضروری در آزمون اسپیکینگ

بازدید: 4660

۱. پاسخ کامل بدهید

با بیش از یک کلمه پاسخ دهید. به عنوان مثال اگر سوال “Where are from?” پرسیده شد فقط نام محل تولد خود را نگویید بلکه سعی کنید اطلاعات بیشتری مثل موقعیت شهر و اینکه چه مدت در آنجا زندگی کرده اید را ارائه دهید. اما دقت داشته باشید که بیش از حد طولانی پاسخ ندهید.

۲. روان و واضح پاسخ دهید

قطعا در روز آزمون اسپیکینگ، داوطلبان نگران هستند و این مساله ممکن است بر روی پاسخ آنها تاثیر منفی بگذارد. اما سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و آرام و واضح پاسخ سوال ها را بدهید و اگر اشتباه پاسخ دادید، نگران نباشید، خودتان را اصلاح کنید و ادامه دهید.

۳. از کلمات تکراری استفاده نکنید

از کلمات تکراری و خسته کننده ای مانند Good، Bad، Nice و Okay استفاده نکنید و تلاش کنید که لغاتی با سطح بالاتر را در ذهن خود بسپارید. به عنوان مثال از thrilled به جای happy و از depressed به جای sad استفاده کنید.

۴. بلند و رسا صحبت کنید

گاهی اوقات داوطلبان آزمون آیلتس بخاطر شرایط آزمون، واضح و رسا صحبت نمی کنند زیرا استرس دارند و یا از لغاتی که استفاده می کنند،مطمئن نیستند. سعی کنید ساده و رسا صحبت کنید چرا که نشان دهنده اعتماد به نفس داوطلب است و از گرامرهای خیلی پیچیده استفاده نکنید.

IDEA.jpg بنظرت همه بخشای اسپیکیینگ مهمه؟ اگه دوست داری جواب این سوالو بدونی اینجا کلیک کن

 

۵. از Slang استفاده نکنید

حدودا 11 الی 13 دقیقه فرصت نشان دادن سطح زبان خود را دارید. سعی کنید رسمی صحبت کنید و از محاوره استفاده نکنید.

۶. سرعت ثابت داشته باشید

تلاش کنید خیلی سریع و یا خیلی آهسته صحبت نکنید و سرعت ثابتی را حفظ کنید.

۷. حفظ نکنید

ممتحن به قدری تجربه دارد که اگر داوطلبی پاسخ از قبل آماده شده، متوجه شود. به هیچ عنوان پاسخی را به عنوان Sample از قبل حفظ نکنید. چرا که نمره شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

۸. از موضوع سوال دور نشوید

دقیقا پاسخ آنچه که پرسیده شده را بدهید و از موضوع سوال خارج نشوید در غیر این صورت ممتحن نمره کمتری به شما خواهد داد.

 

(Author) نکات Speaking

ارسال دیدگاه جدید (1)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

در مورد نکته آخرمن یه ویدو تو یوتیوب دیدم که میگفت از اگزمینر آیلتس (توانگلستان احتمالا) پرسیده و اینکه شما میتونید " یکم " از موضوع دور بشید مثلا اگه گفته یک اثر هنری رو بگو میتونی دو تا اثر هنری که قبلا دوست داشتی و الان دوست داری صحبت کنی که...

در مورد نکته آخرمن یه ویدو تو یوتیوب دیدم که میگفت از اگزمینر آیلتس (توانگلستان احتمالا) پرسیده و اینکه شما میتونید " یکم " از موضوع دور بشید مثلا اگه گفته یک اثر هنری رو بگو میتونی دو تا اثر هنری که قبلا دوست داشتی و الان دوست داری صحبت کنی که یکم طولانی تر بشه صحبتت

ادامه مطلب
زهرا
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید