باید سریع و یا آهسته صحبت کنم؟

یکی از سوالات مهم در آزمون اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) که در میان داوطلبان بسیار مطرح است، آرام و یا سریع صحبت کردن است. بعضی از داوطلبان فکر می کنند که اگر سریع صحبت کنند می توانند نمره بهتری از این بخش از آزمون کسب کنند. قبل از پاسخ دادن به این سوال بهتر است نگاهی به عواملی که در آزمون اسپیکینگ (IELTS Speaking) ارزیابی می شوند داشته باشیم.  

نکاتی که مورد بررسی قرار خواهند گرفت زیر مجموعه ای از فاکتور Fluency می باشند که تنها ۲۵% از کل نمره را دربر می گیرد که خود شامل ۳ عامل Flow ، Smoothness و Coherence می باشد.

 

Flow: این فاکتور روانی و یا سلیس صحبت کردن داوطلب را مورد ارزیابی قرار خواهد داد و باید برای کسب نمره ۶ و یا بالاتر مورد توجه قرار گیرد. همچنین سعی کنید به اگزمینر نشان دهید که می توانید به سوالات به صورت طولانی و روان پاسخ دهید و نه کوتاه و مختصر.

Smoothness: مربوط به بخشی از گفتار می شود که داوطلب چقدر گفته های خود را با مکث، تامل، سکوت طولانی و اصلاح مطالب گفته شده درگیر می کند و این موارد روانی و سلیس بودن صحبت ها را تحت الشعاع قرار می دهد. اگر هدف شما گرفتن نمره ای بالاتر از ۶ می باشد حتما باید از مکث های طولانی و تکرار پرهیز کنید.

Coherence: داشتن Coherence مستلزم آن است که صحبت های داوطلب به درستی توسط اگزمینر درک شود. به این معنی است که هرچند داوطلب به روانی صحبت می کند اما صحبت هایش دسته بندی، ترتیب و نظم منطقی ندارد و مخاطب را گیج می کند و در نهایت باعث از دست دادن نمره خواهد شد.

 

بنابراین با توضیح موارد ذکر شده بهتر است که در آزمون اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) سریع و یا آرام صحبت کنید؟

تا زمانی که سرعت ثابتی را حفظ کنید می توان به کسب نمره ای خوب امیدوار بود. از آرام آرام صحبت کردن پرهیز کنید چرا که اگزمینر سرنخ صحبت های شما را از دست خواهد داد. به علاوه سعی نکنید که سریع صحبت کنید چون ممکن است که فاکتور Coherence بودن را از دست بدهید. در نتیجه سعی کنید که در صحبت های خود سرعت متعادلی داشته باشید (نه آرام و نه سریع)، پاسخ های خود را گسترش دهید و کوتاه جواب ندهید، از مکث های طولانی پرهیز کنید، صحبت های خود را تکرار نکنید، اشتباهات خود را بیش از یک و یا دوبار اصلاح نکنید و یک ترتیب منطقی را در طول پاسخ دهی به سوالات رعایت کنید.

 

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

ارسال دیدگاه جدید (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

هر کسی یه چیزی میگه تو اینترویو هایی که امتحان آیلتس دیدم اینکه طرف جملات خودشو اصلاح میکرد یه پوینت محسوب میشد والی آزمون ماک که دادم اینجا بهم گفتن اینکه جملاتتو اصلاح میکنی خوب نیست. اونیکه که نیتیو به این به چشم خوب نگاه میکنه حالا اگزمینر...

هر کسی یه چیزی میگه تو اینترویو هایی که امتحان آیلتس دیدم اینکه طرف جملات خودشو اصلاح میکرد یه پوینت محسوب میشد والی آزمون ماک که دادم اینجا بهم گفتن اینکه جملاتتو اصلاح میکنی خوب نیست. اونیکه که نیتیو به این به چشم خوب نگاه میکنه حالا اگزمینر ایرانی میاد کلاس میزاره که نه این درست نی ?

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

بسیار منطقی و عالی توضیح داده شده. دقیقا منطبق بود بر دو بار آزمون speaking که من دادم و یک بار 6 و یک بار 7 شدم.

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون از توضیحات شما

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید