چگونه ایرادهای خود را در بخش اسپیکینگ آیلتس کاهش دهیم؟

شش تکنیک آسان برای درست صحبت کردن در مصاحبه آزمون آیلتس (IELTS)

تکنیک شماره یک: تمرین کنید و بعد از تمرین برای هر سوال صدای خود را ضبط کنید و چند بار به صدای ضبط شده خود گوش دهید. این گونه شما متوجه تعدادی از اشکالات خود خواهید شد. بعد از آن از فردی حرفه ای تر بخواهید صدای ضبط شده شما را تصحیح کند. اگر به استادی دسترسی دارید که این کار را برای شما انجام می دهد شما از بقیه شرکت کنندگان در آزمون یک قدم جلوتر هستید. این تکنیک برای آن دسته از اشتباهاتی است که شما متوجه ارتکاب آن ها نشده اید.

تکنیک شماره دو: این تکنیک برای آن دسته از اشتباهاتی کاربرد دارد که شما متوجه آن ها می شوید اما هنگامی که دیگر دیر شده و جمله از دهان شما خارج شده است. در این زمان احتیاجی نیست که عذرخواهی کنید. فقط ایراد خود را با آرمش تصحیح کرده و به صحبت کردن ادامه دهید. حتی هنگام تمرین اگر کسی غیر از شما حضور ندارد ایراد خود را با صدای بلند تصحیح کنید. اگر سر کلاس استاد ایراد شما را به شما می گوید حتما یک بار آن را با صدای بلند تکرار کنید.

تکنیک شماره سه: یک دفترچه یادداشت تهیه کنید و ایرادهای خود را در آن یادداشت کنید و هر از گاهی به آن نگاهی بیندازید. در این روش شما پس از مدتی متوجه خواهید شد که ایرادهای شما از چه جنسی هستند. به عنوان مثال اگر ایرادهای شما بیشتر از نوع گرامری به هنگام استفاده از فرم گذشته افعال بود می توانید دوباره نگاهی به این مبحث انداخته و آن را دوره کنید.

تکنیک شماره چهار: اگر شما از آن دسته از زبان آموزانی هستید که برای هر مبحث مهم آیلتسی یک سری واژگان کاربردی یاد می گیرید حتما همراه با آن واژه و معنی آن نقش آن در جمله را نیز به خاطر بسپارید. این گونه شما واژه را در جای درست خود در جمله استفاده کرده و احتمال اینکه خطای گرامری داشته باشید کاهش می یابد. به عنوان مثال داوطلبین گاهی اوقات از کلماتی به جای فعل در جمله استفاده می کنند که فعل نیستند.

تکنیک شماره پنج: گوش دهید! اگر دوست دارید ذهن شما با فرم درست جملات و تلفظ درست کلمات آشنا شود سعی کنید فایل های صوتی و پادکست های مختلف گوش دهید. در این روش شما ناخودآگاه کمتر مرتکب خطا هنگام صحبت کردن خواهید شد. در این هنگام لازم نیست که شما تک تک کلمات بیان شده در فایل را متوجه شوید!

تکنیک شماره شش: اگر قصد شما از تمرین تقویت مهارت اسپیکینگ (Speaking) است آن را ننویسید و اگر می خواهید آن را به شخص دیگری ارایه داده یا در آرشیو خود نگه دارید به جای نوشتن صدای خود را رکورد کنید. اشتباهاتی که هنگام صحبت مرتکب می شوید ممکن است هنگام نوشتن ظاهر نشوند. ایرادهایی مثل روان صحبت نکردن یا تلفظ نادرست کلمات از این دسته اند.

در کل هنگام صحبت راحت باشید. لبخند بزنید و اشتباهات خود را اصلاح کنید. هر بار که شما به یکی از ایرادهایتان پی می برید، یک قدم از خودتان و چند قدم از دیگر شرکت کنندگان آزمون آیلتس جلو می افتید. موفق باشید.

 

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

عالی بود... ممنون

This comment was minimized by the moderator on the site

هروقت مطالب سایت رو میخونم لذت می برم . روش آموزش همراه با افزایش اعتماد به نفس خیلی عالیه . مثلا قسمت آخرمطلب این صفحه بعد از اینکه 6 تکنیک را می گوید اضافه می کند : در کل هنگام صحبت راحت باشید ، لبخند بزنید و .... آفرین بر شما و زنده باد روش...

هروقت مطالب سایت رو میخونم لذت می برم . روش آموزش همراه با افزایش اعتماد به نفس خیلی عالیه . مثلا قسمت آخرمطلب این صفحه بعد از اینکه 6 تکنیک را می گوید اضافه می کند : در کل هنگام صحبت راحت باشید ، لبخند بزنید و .... آفرین بر شما و زنده باد روش آموزش همراه با افزایش اعتماد به نفس

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

عالی بود....سپاس

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید