سوالات Diagram در ریدینگ

بازدید: 24214

اگه شما هم جز دسته­ ای هستین که با حل سوالات Diagram مشکل دارین و فکر می­ کنین که این دسته از سوالات سخت هستن، بهتون توصیه می­کنم مقاله زیرو مطالعه کنین.
در سوالات Diagram اول باید به دنبال پیدا کردن پاراگرافی باشیم که شامل توضیحات مورد نیاز برای شکل یا دیاگرام مورد نظر ماست. همانطور که در باقی بخش­های Reading موضوع ترتیب پاراگراف­ها صادقه، در این بخش نیز بدیهیه که به دنبال پاراگراف بعدی سوالات قبلی یا به دنبال پاراگرافی که در سوال­های قبل آن را رد کردیم  بریم. برای ساده­ تر شدن فرایند پیدا کردن پاراگراف مورد نظر پیشنهاد می ­کنم که حداقل title یا در صورت داشتن وقت بیشتر کلمات کلیدی بخش­های نوشته شده سوالو بخونین. این کار بهتون کمک می­کنه که پاراگراف هدفو راحت­تر مشخص کنید.

در مرحله بعد برای پیدا کردن کلماتی که پاسخ سوالاتتون هستن، به دنبال کلماتی که در متن جدید هستن بگردید و زیر آن­ها خط بکشین. این کلمات به طور معمول به صورت تک کلمه­ ای یا به صورت تعریفی می­ان. کلماتی که زیرشون خط کشیده شده هر کدوم می­تونین پاسخ سوالتتون باشن. در ادامه به سوال برگردین، کلمه­ های سوالو یه بار با دقت بخونین و با برگشتن به متن  دنبال paraphrase های آن بگردین. این نکته رو هم در نظر داشته باشین که پاسخ­ها به طور معمول به ترتیب خاصی در متن قرار گرفتن.
در آخر، بعد از پیدا کردن جواب منطقی با توجه به املای اون که ممکنه پیچیده باشن، پاسخو به برگه جواب منتقل کنین. همچنین به تعداد کلمات مجاز که در متن سوال اصلی به آن اشاره می­شه دقت کنین. لازم به ذکره برای اطمینان بیشتر به جواب­هاتون، می­تونین اونارو  از نظر معنایی و گرامری مورد بررسی دوباره قرار بدید. برای واضحتر شدن توضیحات یک مثال کوتاه از این نوع سوالو در زیر برای شما حل می­کنم.

Image
Image

With horse-drawn coaches in mind, eighteen-century engineers preferred to curve their roads to avoid hills. The road surface was regarded as merely a face to absorb wear, the load-bearing strength being obtained from a properly prepared and well-drained foundation. Immediately above this, the Scottish engineer John McAdam (1756-1836) typically laid crushed stone, to which stone dust mixed with water was added, and which was compacted to a thickness of just five centimeters, and then rolled. McAdam’s surface layer – hot tar onto which a layer of stone chips was laid – became known as ‘tarmacadam’, a tarmac. Roads of this kind were known as flexible pavements.


NO MORE THAN 2 WORDS AND/OR A NUMBER

 

Reading Diagram

 

در مرحله اول متوجه می­شیم که عبارت title در انتهای پاراگراف اومده پس پاراگراف ما پاراگراف هدفه، در ابتدا زیر کلمات جدید را با توجه به عبارات موجود در سوال خط می­ کشیم. با بررسی سوال متوجه میشیم که عبارت surface layer  و معدل آن در متن road surface هست. کلمه well-drained foundation و معادل آن در سوال foundation، کلمه tarmacadam و stone chips در متن و سوال موجوده و تنها کلمه­ ای که در آن محدوده باقی میمونه کلمه hot tar که پاسخ اول ماست. در سوال 2 از عمق سوال پرسیده که معادل deep در سوال را در متن کلمه thickness می­شه در نظر گرفت و اندازه آن 5 cm  که پاسخ سوال دومه. سوال سوم هم کلمه مشترک crushed stone dust و معدل was added در متن را میشه کلمه and در نظر گرفت و تنها کلمه­ ای که تو اون محدوده می­شه به عنوان جواب در نظر گرفت water  که پاسخ سوال سوم هست.

 

میخوای مقاله‌های جدید رو برات بفرستیم؟

 

ارسال دیدگاه جدید (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد