(Author) نکات Reading بازدید: 10773

سئوالات Summary - Type 1

سئوالات Summary - Type I

دلیل اصلی که این سوالات را از سوالات Blank جدا کردیم، آنست که این سوالات شاید به ترتیب نباشند. در زیر نمونه ای از این سوالات را می بینید. برای آشنایی با نوع دیگری از این سوال اینجا را کلیک کنید.

ielts reading summary questions

 

هرچند که این متن خلاصه، باید خلاصه ای از متن باشد و بنابراین خیلی هم نمی توانند آنرا پس و پیش استخراج کنند اما نمیتوان در این سوالات انتظار پشت سرهم بودن همیشگی جواب ها را داشت. در مورد این سوالات باید به نکات زیر توجه کنید:

 

- جای این سوالات مهم است. اگر سوالات در انتهای سوالات دیگر باشند، معمولاً به بخش وسیعی از متن برمی گردند اما جای اولین یا دومین سوال از مجموع سوالات باشند، فقط مربوط به یکی دو پاراگراف می شوند.

- برای جواب دادن به این سوالات، ابتدا پاراگراف های هدف را می یابیم و سپس آنها را خوب می خوانیم. سپس مثل سوالات Blank آنها را جواب می دهیم. در مورد خلاصه ای که مربوط به همه متن می شود، همیشه برای هر جای خالی یک سرنخ خوب داده می شود تا جای جواب را به راحتی بتوانید پیدا کنید.

- این سوالات هم مثل سوالات Blank باید دقیقاً با استفاده از لغات متن پرشوند. بدین معنا که لغات باید بدون تغییر نقش گرامری به جای خالی بخورند.

ارسال دیدگاه جدید (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد