یادگیری لغت در زبان انگلیسی

سه روش برای یادگیری لغت در زبان انگلیسی وجود دارد.

فرمول سری وجود ندارد:

خیلی از مردم درباره چگونگی افزایش دانش لغت خود سوال می کنند. دانستن لغات بیشتر و استفاده از آنها، کنترل شما را بر زبان بهبود می دهد و به شما اجازه می دهد که به شکلی روان صحبت کنید. بنابراین شما چگونه می توانید لغات بیشتری بیاموزید؟ تنها راه یادگیری لغات بیشتر، دیدن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن روزانه کلمات جدید است.

  • وقتی متنی را می خوانید، کلمات جدیدی می بینید که به حافظه دیداری شما منتقل می شود و دیکته این کلمات را به خاطر می سپارید.
  • وقتی گوش می دهید، کلمات جدیدی می شنوید که برای فهمیدن صداها به شما کمک می کند.
  • کلمات جدید را بیان کردن به شما کمک می کند که به صورت روان و با تلفظ صحیح کلمات را به یاد داشته باشید.

در زیر نکاتی به شما گفته می شود که می توانید این راهها را عملی سازید:

  • گروهی از کلمات مشابه بسازید.

الف) کلمات مرتبط از نظر موضوع: به عنوان مثال کلماتی که در ارتباط با آب و هوا یا کسب و کار و یا تحصیل هستند. این کار به شما کمک می کند که این کلمات را بهتر در ذهنتان سازماندهی کنید و به آسانی به خاطر بیاورید.

ب) کلمات مرتبط از نظر شکل: سازماندهی زبان شناسی به این معنی است که وقتی شما یک کلمه جدیدی یاد می گیرید، می توانید انواع دیگری از آن را نیز بیاموزید. به عنوان مثال Strengthen فعل، Strong صفت و  Strongly قید است. پس شما به جای یک کلمه، 3 کلمه آموخته اید.

  • خود را در معرض کلمات قرار دهید.

برای ساختن گروه مشابهی از کلمات، باید این کلمات را ازطریق خواندن و شنیدن استخراج کنید.

الف) خواندن، خواندن و خواندن: هرچه بیشتر بخوانید، با کلمات بیشتری روبرو می شوید. این برای روان صحبت کردن شما مهم است. خواندن کسل کننده نیست. شما می توانید مقالات، مجلات، روزنامه ها، کتاب و هر چیزی را که دوست دارید، بخوانید. درحین مطالعه کلمات جدیدی می بینید که می توانید معنی آنها را حدس بزنید و یا از لغت نامه معنی آنها را استخراج کنید.

ب) به افراد انگلیسی زبان گوش دهید: یک روش گوش دادن به پادکست هاست. شما می توانید موضوعات مختلف را جستجو کنید و به آنها گوش دهید. کلماتی که اغلب در این محاورات می شنوید، همان کلماتی است که شما در زندگی روزمره خود می شنوید. منبع دیگر برای گوش دادن، سخنرانی ها هستند. این منابع رسمی تر هستند و از آن جهت که کلمات جدیدی در آنها بیان می شود، بسیار مفید می باشند.

ج) هر روز یک لغت جدید یاد بگیرید: این کلمات را به همراه تلفظ، معنی و یک مثال، در یک دفترچه بنویسید. اگر شما روزی یک کلمه بیامومزید، سالی 365 کلمه جدید یاد گرفته اید.

  • از کلمات استفاده کنید تا آنها را از دست ندهید.

وقتی کلمه جدیدی یاد می گیرید، باید آن را با نوشتن و صحبت کردن تمرین کنید. این کار باعث می شود که ذهن شما آن را به خاط بسپارد. پس بعد از اینکه کلمه را در دفترچه تان نوشتید، آن را با صدای بلند تکرار کنید و در گفتگوها و نوشته هایتان آن را به کار ببرید. یکی از روشها شرکت در گروههای گفتگو است.

 

نازلی منجم زاده
تیم PTE بیان برتر

 

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

3

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید