آماده سفر شو-شیکاگو

قبل از مشاهده فیلم، لغات را خوب بررسی کنید، فیلم را چندین بار گوش کرده و بعد از روی زیرنویس آن، بخش‌هایی را که متوجه نشدید بررسی کنید.

 

۱- نام شهر شیکاگو (Chicago) از زبان یک قبیله سرخ پوست به نام آنگونکوئینی گرفته شده است. در زبان آن‌ها Chicagou یا Shikaakwa به معنای مزرعه پیاز و یا سیر وحشی می‌باشد.

۲- شیکاگو اقامتگاه قبیله سرخ پوست پوتاواتومی بود که در سال ۱۸۳۳ به‌عنوان یک شهرک سفید پوست تأسیس شد و ۴ سال بعد که جمعیت‌اش به ۴۱۷۰ نفر رسید به شهر تبدیل شد. با رسیدن راه آهن به این شهر رشد انفجار گونه آن آغاز شد و در سال ۱۸۷۰ جمعیت آن به ۳۰۰ هزار نفر رسید.

۳- شیکاگو سومین شهر پرجمعیت ایالات متحده آمریکا و از مراکز عمده مالی، حمل و نقل و فرهنگی این کشور است. این شهر تأثیر زیادی در آموزش، سرگرمی و سیاست کشور دارد.

۴- متروی شیکاگو از قدیمی‌ترین متروهای جهان است که در سال ۱۸۹۲ افتتاح شد و هم اکنون با ۸ خط و ۱۴۵ ایستگاه، بیشتر بخش‌های شهر را به هم متصل کرده است.

۵- موزه فیلد در شیکاگو دارای کامل‌ترین اسکلت دایناسور تیراناسور رکس در جهان است. این دایناسور «سو» نام دارد. تی رکس یا تیرانوزوروس قدرتمندترین گوشتخوار بوده و مشهور به سلطان دایناسورها است.

۶- رودخانه شیکاگو به عقب جریان دارد. در اواخر قرن نوزدهم میلادی تصمیم گرفته شد این رودخانه به جای ریختن در دریاچه میشیگان، به سمت رودخانه می‌سی‌سی‌پی جاری شود و بنابراین مسیر حرکت این رودخانه برعکس شد.

۷- مردم شیکاگو نمی‌توانند در برابر آلوده کردن رودخانه شهرشان مقاومت کنند! در روز سنت پاتریک، اتحادیه لوله‌کش‌ها این رودخانه را به رنگ سبز روشن ایرلندی در می‌آورند و تابستان هر سال نیز در مراسم المپیک اسپشیال، یک جشن جمع آوری کمک و اعانه بر پا می‌شود و هزاران اردک پلاستیکی برای رقابت به آب این رودخانه انداخته می‌شوند.

لینک دانلود مستقیم فیلم همراه با زیرنویس

 

Lake

دریاچه

Upscale

اعیانی

Edge

لبه

Winding

مارپیچی

Commerce

تجارت

Bustle

شلوغی

Optimism

خوش بینی

Visionary

رویایی

Opportunity

فرصت

Pavilion

چادرصحرایی

Reinvent

بازسازی

Futuristic

پیشرو

District

بخش

Exterior

بیرونی

Encircled

محاط شده

Conservatory

گلخانه

Elevated

بالا

Pioneer

پیشگام

Showcase

ویترین

Stroll

قدم زنی

Sway

تاب خوردن

Novelist

رمان نویس

Sculpture

سنگ تراشی

Pier

اسکله

Magnificent

باشکوه

Specimen

نمونه

Gaze up

نگاه کردن

Phenomena

اثر طبیعی

Survivor

بازمانده

Monument

مقبره

 

 

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید