چند نکته مهم در مورد برنامه نیروی متخصص کبک که باید بدانید

۱- از آنجایی که این برنامه رقابتی شده است به هیچ عنوان به امتیازهای مینیموم بسنده نکنید. زیرا امکان پذیرفته شدن شما با این امتیازات ممکن است اندک باشد.

۲- کبک به مدت طولانی است که از طریق برنامه نیروی متخصص خود اقدام به جذب مهاجر نکرده است. لذا پیش بینی میشود ترافیک سنگینی در انتظار بازگشایی این برنامه باشد. این ترافیک سنگین می‌تواند شرایط رقابت را مقداری دشوار نماید. پس برای پیروزی در این رقابت سعی کنید تا جایی که امکان دارد امتیاز خود را بالا ببرید.

۳- در این مدت که برنامه نیروی متخصص کبک عملا مسکوت مانده بود، فرصت کافی برای بسیاری از آنهایی که علاقمند به این برنامه بودند مهیا شد تا به دنبال اخذ مدرک فرانسه بروند. لذا پیش بینی می شود این افراد با در دست داشتن مدرک فرانسه خود شانس بیشتری را در این رقابت دارا باشند.

۴- در سیستم انتخاب گذشته عملا اختلافی بین کسی که امتیاز بالایی داشت و آن کسی که حداقل امتیاز را آورده بود وجود نداشت و صرفاً هرکس که زودتر پرونده را سابمیت می‌کرد پیروز رقابت بود. اما با شرایط موجود قطعاً شانس برای آنهایی مهیا تر است که در این استان زندگی و تحصیل می کنند‌. زیرا می توانند امتیاز قابل توجهی را از طریق آن کسب نمایند.

۵- اگرچه تا زمانی که اولین انتخاب صورت نگیرد نمی توان برآورد نسبتا دقیقی از امتیاز قبولی داشت. اما هنگامی که تمامی شواهد را در کنار هم قرار می دهیم به این نتیجه می‌رسیم که ممکن است انتخاب های اولیه چندان مورد دلخواه ما نباشد و امتیاز قبولی با امتیاز حداقل، اختلاف قابل توجهی داشته باشد. اما به هر حال تمام این ها صرفاً یک پیش بینی است و ممکن است در عمل اتفاقات دیگری رخ دهد.

۶- همانطور که مشاهده میکنید اخذ مدرک فرانسه برای این برنامه اجباری نیست و چنانچه کسی بتواند امتیاز قابل توجهی را از طریق سایر فاکتورها به دست بیاورد، نیازی به اخذ این مدرک ندارد. اما این نکته را باید در نظر داشت که امتیاز مدرک فرانسه بسیار قابل توجه است. لذا آنهایی که می توانند مدرک فرانسه بگیرند می توان با قاطعیت گفت شانس بسیار بیشتری نسبت به سایر افراد دارند.

۷- با ایجاد تغییرات بنیادین و نسبتاً زیادی که در این برنامه رخ داده است، پیش بینی می شود هم سرعت و هم دقت در اجرا به طرز چشمگیری افزایش یابد. می‌توان به این موضوع امیدوار بود که برنامه نیروی متخصص کبک دوباره بتواند به روزهای اوج خود بازگردد.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

ارسال دیدگاه جدید (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

3

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید