بالابردن نمره Writing Task Two

بازدید: 1369

چند نکته مهم برای رایتینگ تسک دو که شما رو به نمره 9 نزدیک تر میکنه- حتما قبل از شروع کردن به نوشتن درمورد این که چی میخواین بنویسین brain storming کنین- درک کنید که سوال دقیقا چه چیزی از شما خواسته و باید راجع به چه چیز هایی صحبت کنین.

 - Write your answer clearly and concisely.

- برای مرور و ویرایش پاسخ essay وقت بزارین چون وجود اونا باعث کسر نمره میشه. 

How to use idioms: writing.png

 

فقط زمانی از اصطلاحات استفاده کنین که معنی درست اونارو میدونین چون استفاده نادرست از اونا باعث کسر نمره شما می شه.

Learn some idioms, and use them in conversation with a native English speaker. They will be able to tell you if you are using them correctly.


سعی کنین اصطلاحات خیلی زیادی و یاد نگیرین چون ممکنه باعث اشتباهتون بشه. 

Don’t show off writing.png

 

 

خودنمایی یعنی اینکه سعی کنین به همه بگین چقدر در کاری مهارت دارین. داوطلبان آیلتس سعی می کنن با استفاده از وکب بسیار پیچیده و گرامر پیشرفته show off بکنن و معتقدن این به ممتحن نشون می ده که چقدر خوب هستن و  مستحق نمره بالا هستن. تنها مشکل این قضیه اینه که این کار باعث میشه که بسیاری از افراد از وکب و گرامری استفاده کنن که مطمئن نیستن و این منجر به اشتباهات زیادی می شه.
به مثال پایین نگاه کنین:

898.png  پاراگراف اول بسیار واضحه و میتونه نمره 9 و بگیره و اما پاراگراف دوم داوطلب سعی می کنه بیش از حد خودنمایی کنه و این منجر به اشتباهات گرامری زیاد و استفاده نامناسب از وکب شده و این پاراگراف بیشتر از نمره 5 نمیتونه بگیره. 

 

 Make your opinion clear writing.png

 

اکثر سوالات Task 2 از شما می خواد که نظر خودتونو بگین. این رو باید در introduction، conclusion و body paragraph ها به وضوح بیان کنین. اگر از شما خواسته شد نظر خودتونو در مقدمه بیان کنید، با گفتن:

  • I believe that….
  • It is agreed that…
  • It is disagreed that…
  • This essays agrees that…
  • This essay does not agree that…..

شروع کنین. 

Write Clear Topic Sentences writing.png

 

 

شما در اولین جمله ای که در هر پاراگراف می نویسین یعنی topic sentence  باید نشون بدین که در کل پاراگراف راجع به چه مساله ای میخواین صحبت کنین. 

Let’s look at an example paragraph:The main cause of the rise in the world’s population is economic growth. As countries get richer they can afford better health care for their people and this leads to more babies and children surviving and then having children of their own. For example, since Brazil and India became ‘developed’ nations, their populations have increased dramatically by at least 6% a year.

اولین جمله این پاراگراف به ممتحن می گه که کل پاراگراف دقیقاً در مورد چیه و شما در مورد چی می خواین صحبت کنین. 
امیدوارم این نکات برای شما مفید بوده باشه. اگر سوالی دارین در زیر همین پست با من در میون بزارین.

(Author) نکات Writing بازدید: 1369

ارسال دیدگاه جدید (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد