استفاده از اصطلاح ها، ضرب المثل ها و نقل قول ها

آیا با استفاده از اصطلاح ها (Idioms) می توان نمره ی بیشتری گرفت؟

مسلما استفاده از اصطلاحی مثل “it costs an arm and leg” که کاملا غیررسمی است، برای بخش دوم آزمون آیلتس آکادمیک و جنرال مناسب نیست. روش های بهتری برای استفاده از اصلاحات در آزمون آیلتس وجود دارد. به عنوان مثال “The key to this issue” قطعا به معنی کلید مورد استفاده برای باز کردن درب نمی باشد و اصطلاحاتی نظیر آنچه گفته شد یک راه قابل قبول برای کسب نمره ای بالا در آزمون آیلتس (IELTS) می باشد.

نکته ای که در مورد استفاده از نقل قول ها در رایتینگ حائز اهمیت می باشد آن است که اگزمینر با توجه به سطح زبان، به داوطلب نمره می دهد و نه بابت استفاده از لغاتی که از صحبت های دیگران به یاد دارند. اگرچه که استفاده از نقل قول در Academic essay در دانشگاه قابل قبول است ولی در آزمون آیلتس برای داوطلب نمره ای به ارمغان نخواهد آورد. بنابراین می توانید از نقل قول ایده بگیرید و آن را درک کنید و به زبان خودتان مفهوم آن را بنویسید.

آیا می توان از ضرب المثل ها در رایتینگ آیلتس (IELTS Writing) استفاده کرد؟

از نوشتن ضرب المثل در رایتینگ پرهیز کنید چراکه نوشتن آنها ممکن است باعث کسب نمره ای مورد قبول در آزمون رایتینگ آیلتس نشود. به عنوان مثال “all the glitters are not gold’ هرچند که معنی آن به درستی در رایتینگ برداشت شود اما بهتر است که بنویسید “people should not be deceived by appearance because they can be deceptive”. همانطور که ملاحظه می کنید جمله دوم از مجموعه ای لغات تشکیل شده که داوطلب را برای کسب نمره ای بهتر یاری می کند.

آیا داوطلب مجاز به استفاده از نقل قول، اصلاح و ضرب المثل در آزمون اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) می باشد؟

از آنجایی که ضرب المثل و نقل قول ها آکادمیک نیستند، برای استفاده در اسپیکینگ آیلتس (IELTS Speaking) مناسب می باشند. هرچند تلاش کنید برای به یادآوری ضرب المثل و یا نقل قول فاکتور روانی صحبت (Fluency) را از دست ندهید. زمانی نمره بالا در اسپیکینگ کسب خواهید کرد که با توجه به مضمون، به درستی صحبت کنید. بنابراین، بطور کل سعی نکنید که صحبت های خود را با استفاده از ضرب المثل و نقل قول پر کنید چرا که در نهایت آنها مستقیما از ذهن شما نشات نگرفته اند و باعث افزایش نمره نخواهند شد.

ارسال دیدگاه جدید (3)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید
This comment was minimized by the moderator on the site

دستتون دردنکنه ممنون

This comment was minimized by the moderator on the site

Fogholade hastin... hameye khadamatetoon aliee

This comment was minimized by the moderator on the site

بسیار عالی بود. مرسی

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد