خط خوردگی و اضافه کردن لغات در رایتینگ آیلتس (IELTS Writing)

بازدید: 5585

در پاسخ گویی به بخش رایتینگ آزمون آیلتس (IETS Writing) سوالاتی برای بسیاری از زبان آموزان مطرح می شه که پر تکرارترین آنها پاسخ خواهیم داد. 

  • آیا درسته که رایتینگ خط خوردگی داشته باشه؟  corections ---> corrections  
  • در صورت جا انداختن یک لغت آیا درسته که با اضافه کردن "V"  لغت جا افتاده رو به متن اضافه کنیم؟
  • اگر رایتینگ شلوغ و کثیف باشه آیا نمره از دست خواهیم داد؟

 در ادامه به سوالات مطرح شده پاسخ می دیم.

پاسخ سوال اول

هنگام نوشتن اگر بخواهید لغتی رو حذف کنین امری طبیعیه چرا که هنگام نوشتن مغز بطور مداوم در حال جایگزینی لغاته تا در نهایت بهترین لغت رو انتخاب کنین. بسیاری از داوطلبان لغت اضافه رو پاک می کنن اما بسیاری دیگر نیز با کشیدن خط بر روی نوشته، لغت مورد نظر رو حذف می کنن. اما حتما اطمینان حاصل کنین خطی که کشیدید به اندازه کافی ضخامت داره و اگزمینر رو به اشتباه نمی ندازه و متن نوشته شده به اندازه کافی واضحه.

پاسخ سوال دوم

اینکه لغت جدیدی رو در غالب “V” به متن خود اضافه می کنین مشکلی ایجاد نمی کنه اما مطمئن باشین که به راحتی خونده خواهد شد هرچند که اگر به خوبی رایتینگ خودتونو برنامه ریزی کرده باشین با این مشکل روبه رو نخواهید شد. به این معنی که قبل از شروع به نوشتن رایتینگ حتما باید بطور دقیق و شفاف طرح ریزی کنین که دقیقا می خواین در هر قسمت به چه مواردی اشاره کنین.

پاسخ سوال سوم

اگر متن خود رو کثیف و شلوغ بنویسین به صورتی که اگزمینر به راحتی نتونن اونو بخونه، لغات غیرخوانا از متن حذف میشه و در نهایت از مجموع لغات نوشته شده (۲۵۰ لغت برای Task 2 و ۱۵۰ لغت برای  Task 1) کسر میشه. بنابراین تاثیر مستقیم بر روی نمره داوطلب میداره در نتیجه سعی کنین که هر آنچه که به متن خود اضافه می کنین و یا کم می کنین شفاف و خوانا باشه.

 

Image
Image
 

(Author) نکات Writing بازدید: 5585

ارسال دیدگاه جدید (1)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون خیلی مفید بود.

علیرضا
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید