خط خوردگی و اضافه کردن لغات در رایتینگ آیلتس (IELTS Writing)

در پاسخ گویی به بخش رایتینگ آزمون آیلتس (IETS Writing) سوالاتی برای بسیاری از زبان آموزان مطرح می شود که پر تکرارترین آنها پاسخ خواهیم داد. 

  • آیا درست است که رایتینگ خط خوردگی داشته باشد؟  corections ---> corrections  
  • در صورت جا انداختن یک لغت آیا درست است که با اضافه کردن "V"  لغت جا افتاده را به متن اضافه کنیم؟
  • اگر رایتینگ شلوغ و کثیف باشد آیا نمره از دست خواهیم داد؟

 در ادامه به سوالات مطرح شده پاسخ می دهیم.

 

پاسخ سوال اول

هنگام نوشتن اگر بخواهید لغتی را حذف کنید امری طبیعی است چرا که هنگام نوشتن مغز بطور مداوم در حال جایگزینی لغات می باشد تا در نهایت بهترین لغت را انتخاب کنید. بسیاری از داوطلبان لغت اضافه را پاک می کنند اما بسیاری دیگر نیز با کشیدن خط بر روی نوشته، لغت مورد نظر را حذف می کنند. اما حتما اطمینان حاصل کنید خطی که کشیده اید به اندازه کافی ضخامت دارد و اگزمینر را به اشتباه نمی اندازد و متن نوشته شده به اندازه کافی واضح می باشد.

 

پاسخ سوال دوم

اینکه لغت جدیدی را در غالب “V” به متن خود اضافه می کنید مشکلی ایجاد نمی کند اما مطمئن باشید که به راحتی خوانده خواهد شد هرچند که اگر به خوبی رایتینگ خود را برنامه ریزی کرده باشید با این مشکل روبه رو نخواهید شد. به این معنی که قبل از شروع به نوشتن رایتینگ حتما باید بطور دقیق و شفاف طرح ریزی کنید که دقیقا می خواهید در هر قسمت به چه مواردی اشاره کنید.

 

پاسخ سوال سوم

اگر متن خود را کثیف و شلوغ بنویسید به صورتی که اگزمینر به راحتی نتواند آن را بخواند، لغات غیرخوانا از متن حذف خواهد شد و در نهایت از مجموع لغات نوشته شده (۲۵۰ لغت برای Task 2 و ۱۵۰ لغت برای  Task 1) کسر خواهد شد. بنابراین تاثیر مستقیم بر روی نمره داوطلب خواهد گذاشت. در نتیجه سعی کنید که هر آنچه که به متن خود اضافه می کنید و یا کم می کنید شفاف و خوانا باشد.

 

ارسال دیدگاه جدید (1)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید
This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون خیلی مفید بود.

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد