٤ نكته كليدی در برنامه ريزی آيلتس

٤ نكته كليدی در برنامه ريزی آيلتس

۱) طرح ریزی یک برنامه متعادل

برای گرفتن نمره ۷ و یا بالاتر در آزمون آیلتس باید به دو مورد مهم توجه شود: استراتژی و تمرین، که هر دو مهم هستند و نمی توان هیچ یک از آنها را نادیده گرفت. برای برنامه ریزی باید به موارد زیر توجه کنید:

  • اطمینان حاصل کنید دوره ای که شرکت می کنید بر اساس یادگیری استراتژی ها و تکنیک های آزمون می باشد.
  • برای بهبود سطح عمومی زبان انگلیسی خود از روش های زیر استفاده کنید: گوش دادن به پادکست هایی با لهجه های متفاوت، صحبت کردن با یک فردی که زبان مادری او انگلیسی است، خواندن مجلات و روزنامه های مثل NY Times و یا سایر روزنامه های سطح بالا و دیگر فعالیت هایی که به بهبود اعتماد به نفس شما کمک می کند.

عملکرد روزانه خود را مداوم یادداشت کنید و مطمئن شوید که تمرینات شما هر هفته شامل General Fluency (دانش عمومی زبان) و آمادگی آزمون می باشد.  

۲) آخرین مرحله، تمرین تست زنی است

آیا باید شرایط امتحان را هر هفته برای خود شبیه سازی کنیم و یا بیشتر در پایان دوره مطالعه، این کار را انجام دهید؟ بهتر است که بیشتر تمرین ها را در ¼ زمان باقی مانده  به آزمون خود انجام دهید. چرا ؟ ابتدا باید با یادگیری استراتژی های تست زنی و بهتر کردن General Fluency (انگلیسی پایه) بپردازید و اساس و پایه دانش زبان خود را بهبود بخشید. این روش به شما کمک خواهد کرد که اعتماد به نفس داشته باشید، به طوری که وقتی تمرینات خود را انجام می دهید، می توانید از استراتژی هایی که آموخته اید استفاده کنید.
آیا قبل از شروع برنامه خود باید در آزمون آزمایشی شرکت کنید؟ اگر سطح زبان شما زیاد خوب نیست بهتر است از این کار پرهیز کنید و بر روی یادگیری استراتژی ها تمرکز کنید.

۳) از یک کارشناس حرفه ای آیلتس نظر خواهی کنید

برای آزمون آیلتس باید دقت و توجه بیشتری داشته باشید. این تست، آینده شغلی و تحصیلی شما را مشخص می کند. همچنین فرصتی را ایجاد می کند تا با خانواده به خارج از کشور سفر کنید.با یک کارشناس آیلتس حرفه ای مشورت کنید واز او برای چک کردن اسپیکینگ و رایتینگ خود کمک بخواهید. شما می توانید برنامه خود را طرح ریزی کنید سپس از او بخواهید آن را بررسی کند و مواردی را به آن اضافه کند و یا او برای شما این برنامه ریزی را انجام دهد.
وقتی که یک کارشناس حرفه ای آیلتس پیدا کردید از او سوالات زیر را بپرسید:

  • چه تعداد زبان آموز را برای آزمون آیلتس آماده کرده اید و آنها چه نمراتی را در این آزمون کسب کرده اند؟
  • اسـتراتژی شما برای آزمون آیلتس چیست و چگونه از عملکرد آنها اطمینان دارید؟
  • آیا می توانم با زبان آموزان سابق آزمون آیلتس شما صحبت کنم ؟
  • آیا برای همه افراد یک روش یکسان را پیش می برید و یا برای هر شخص برنامه تن پوش او را ارائه می دهید؟

بسیاری از معلمان ESL هستند (تربیت شده برای دوره های انگلیسی عمومی) و ادعا می کنند می توانند شما را برای آزمون آیلتس آماده کنند ولی اطلاعات و دانش عمیقی در این مورد ندارند و در واقع کمکی برای گرفتن نمره هدفتان نمی کنند. هنگام انتخاب مراقب باشید !

۴) فقط به ترفندها اتکا نکنید

بر این باور نباشید که با دانستن نکته و یا ترفندی ساده نمرهء مورد نظر خود را می گیرید. آنها فقط نقطه ای برای شروع هستند تا طعم اطلاعاتی را که نیاز دارید بدانید را بچشید . شما باید عمیق تر درس بخوانید. وقتی برنامه خود را طرح ریزی می کنید، به محتویات بیشتری نیاز دارید تا در آن گام به گام استراتژی های واقعی را یاد بگیرید سپس آنها را تمرین کنید. اگر فقط به نکات و ترفندها تکیه کنید، مسلما تمرین عمیق و اجرای استراتژیهای لازم را از دست خواهید داد. برای آمادگی آزمون آیلتس هوشمند باشید !

پول و زمان تان را برای رویاهایتان سرمایه گذاری کنید نه یافتن حقه ها و میانبرها ، مطمئنا نتیجه را خواهید دید.

ارسال دیدگاه جدید (9)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید
This comment was minimized by the moderator on the site

شما برنامه ایی دارید برای کسایی که تهران نیستن
من میدونم بیان برتر نیاز مالی به باز کردن چنین فایلی توی برنامه ی خود نداره ولی اگه ممکنه به خاطر برخوردی از شرایط یکسان آموزشی و اینکه میدونم شما بیان برتری ها دوستان خود را فراموش نمیکنید ،دوره...

شما برنامه ایی دارید برای کسایی که تهران نیستن
من میدونم بیان برتر نیاز مالی به باز کردن چنین فایلی توی برنامه ی خود نداره ولی اگه ممکنه به خاطر برخوردی از شرایط یکسان آموزشی و اینکه میدونم شما بیان برتری ها دوستان خود را فراموش نمیکنید ،دوره های بیشتری به صورت آنلاین یا تلگرامی و ...برگزار کنید.
دمتون گرم دوستان .

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. در بخش شنیداری قسمتهایی که باید پر بشن اگه بجای مثلا too late بنویسیم late یا s جمع رو ننویسیم کلا غلط محسوب میشه؟؟؟؟؟ در ضمن امکانش هست مثلا برای ی سوال نصف نمره تعلق بگیره یا نمرات کامل باید باشه؟؟

This comment was minimized by the moderator on the site

برای شهرستانیها چه برنامه یا دوره ای دارید؟ لطفا تو کانال اطلاع رسانی کنید.

This comment was minimized by the moderator on the site

This comment was minimized by the moderator on the site

بیان برتر واقعا شما کارتون تکه . چقدر خوبه که هرو روز بهتر از دیروزید. هرروز پیشرفتتون میبینم و به این میبالم که بیان برتری بودم همیشه

This comment was minimized by the moderator on the site

عالی ممنون

This comment was minimized by the moderator on the site

برای پیدا کردن هم صحبت انگلیسی زبان، میشه کمی بیشتر کمک کنید و راهی پیشنهاد بدید...

This comment was minimized by the moderator on the site

براي استفاده از برنامه ريزي منتور بيان برتر چه بايد بكنيم؟باتوحه به اينكه من تهران نيستم.

This comment was minimized by the moderator on the site

Hi
I enjoyed it but it could be improved greatly
Each point could be at least 20 pages of useful info without unnecessary generalization.

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد