چند کلمه در رایتینگ آیلتس بنویسیم؟

چند کلمه می بایست برای امتحان رایتینگ آیلتس بنویسم؟
این مساله یکی از سوالات رایجی است که زبان آموزان از اساتید خود می پرسند و جالب است بدانید که نظرات مختلفی در این مورد وجود دارد. متاسفانه، توصیه و ذهنیت بسیار بدی در مورد این سوال وجود دارد. دو نمونه از بدترین توصیه های شنیده شده این هستند که " که شما نباید ۲۵۰ کلمه در رایتینگ تسک ۲ خود بنویسید، نوشتن ۱۰ درصد کمتر مشکلی ندارد" و " شما باید تا جایی که ممکن است بنویسید تا نمره خوبی بگیرید". این دو پیشنهاد کاملا اشتباه می باشند و باعث از دست دادن نمره می شوند.

چه اتفاقی می افتد اگر من زیر ۲۵۰ کلمه در رایتینگ تسک ۲ و ۱۵۰ کلمه در رایتینگ تسک ۱ بنویسم؟

تنها پیشنهادی که شما باید به آن گوش کنید این است که- اگر می خواهید به یک سوال به طور کامل پاسخ دهید، شما باید حداقل ۲۵۰ کلمه برای رایتینگ تسک ۲ و حداقل ۱۵۰ کلمه برای رایتینگ تسک ۱ بنویسید.اگر شما کمتر از این مقدار برای هر یک از تسک ها بنویسید، شما به سوال به طور کامل پاسخ نداده اید و در زمینه پاسخ به سوال یا Task achievement از شما نمره کسر خواهد شد. ممتحنین آیلتس به همین دلیل باید بنشینند و تمامی کلمات نوشته شما را بشمارند. این واقعا ناراحت کننده است که یک زبان آموز، یک جواب بسیار خوب برای رایتینگ تسک ۲ آماده می کند و فقط ۲۴۹ کلمه می نویسد. متاسفانه، ممتحن می بایست از او نمره کسر کند.

آیا من برای گرفتن نمره بهتر می بایست کلمات بیشتری بنویسم؟
خیر! این کار به چند دلیل خوب نمی باشد.

اول اینکه شما یک زمان محدودی برای پاسخ به هر دو سوال تسک ۱ و تسک ۲ دارید. مدیریت زمان یکی از مهمترین چیزهایی است که شما می بایست در امتحان رایتینگ آیلتس یاد بگیرید. اگر شما زمان زیادی برروی یک سوال بگذارید، شما در سوال بعدی نمره از دست خواهید داد.
دوم اینکه اگر بیش از محدوده مجاز کلمات مشخص شده بنویسید، احتمال اینکه اشتباهات گرامری بیشتری انجام بدهید نیز بیشتر می شود و این باعث می شود نمره پایین تری بگیرید.
در پایان، کیفیت نوشته شما مورد قضاوت قرار می گیرد، نه کمیت آن.سعی کنید برروی یک نوشته عالی تمرکز کنید، به جایی این که تلاش کنید که یک نوشته بلند تولید کنید.به خاطر داشته باشید که شما باید برای طرح اولیه و چک کردن کار خود در کنار نوشتن نیز وقت بگذارید.

چند کلمه من باید بنویسم؟

در امتحان رایتینگ، شما وقت این که تک تک کلمات خود را بشمارید را ندارید. بنابراین پیشنهاد می شود که همیشه ۱۰ درصد بیشتر از آن چه از شما انتظار می رود بنویسید.به عبارت دیگر، برای رایتینگ تسک ۱ در حدود ۱۶۰ تا ۱۷۰ کلمه و برای رایتینگ تسک ۲ در حدود ۲۷۰ تا ۲۸۰ کلمه بنویسید.اگر تلاش کنید که این مقدار توصیه شده را برای رایتینگ های خود بنویسید،تعداد کلمه های  نوشته های شما خیلی بیشتر از تعداد کلمه های مجاز خواهد بود.

چگونه بدانم که در شرایط امتحان چند کلمه نوشته ام؟

همانطور که قبلا بیان شد، شما وقتی برای شمردن کل کلمات نوشته های خود ندارید، اما روش هایی برای تخمین آن وجود دارد. پیشنهاد می شود که برروی ورقه های رایتینگ امتحان اصلی تمرین کنید. تمامی این ورقه ها در یک اندازه می باشند. بنابراین، شما می توانید ببینید که برای نوشتن یک نوشته در محدوده کلمات مجاز چه مقدار از فضای ورقه اصلی گرفته می شود. تمرین برروی ورقه های اصلی همچنین شما را برای امتحان اصلی آماده می کند و شما در روز امتحان شگفت زده نخواهید شد.

آیا همه کلمه ها به یک شیوه شمرده می شوند؟

متاسفانه، نه! کلماتی که در وسط آنها خط تیره وجود دارد مانند ‘First-class’یا ‘State-of-the-art’ یک کلمه محسوب می شوند. کلمات مخفف شده مانند ‘I’ll’ یا ‘we’re’هم به عنوان یک کلمه در نظر گرفته می شوند.( به صورت نرمال شما نباید از مخفف سازی در نوشته های آکادمیک استفاده کنید). کلماتی مانند ‘a’ ‘an’  و‘the’ هم به عنوان یک کلمه محاسبه می شوند. علامت هایی که برای جداسازی جملات استفاده می شوند مانند کاما، کالن و سمی کالن جزو کلمات در نظر گرفته نمی شوند.

آیا من می توانم کلمات را از سوال کپی کنم؟

شما می توانید چند کلمه را کپی کنید، اما نباید کل سوال را در نوشته های خود تکرار کنید.شما هرگز نباید کل جمله سوال را کپی کنید.تکرار سوال به این معنی می باشد که ممتحن این کلمات را نادیده گرفته و مثل این می ماند که شما چیزی ننوشته اید.نوشته شما براساس توانایی شما در پارافریز کردن با استفاده از کلمات مترادف مورد ارزیابی قرار می گیرد. بنابراین، سعی کنید به این مهارت دست پیدا کنید و از کپی کردن سوال خودداری کنید.

Example Question – Successful sports professionals can earn a great deal more money than people in other important professions.

Example Paraphrasing It is possible for successful athletes to make a lot more money than people working in other important jobs.

همانطور که مشاهده می کنید، یک سری کلمات مانند‘successful’, ‘money’ و ‘important’ دقیقا از سوال برداشته شده اند، ولی اکثر کلمات با کلمات هم معنی آن جایگزین شده اند.

آیا مجاز هستم جملات را تکرار کنم؟

دوباره تاکید می گردد که تکرار کردن جملات باعث می شود که ممتحن آن ها را نادیده بگیرد. بعضی زبان آموزان تلاش می کنند که جملات خود را تکرار کنند زمانی که هیچ وقتی در سر جلسه امتحان ندارند.همیشه بهتر است که چیزی جدید بنویسید تا اینکه دقیقا کلمات را تکرار کنید.

(Author) نکات Writing بازدید: 13913

ارسال دیدگاه جدید (7)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای
This comment was minimized by the moderator on the site

مچکرم عالی بود

ناشناس
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام .اگر مثلا به جای ۱۵۰ کلمه ۱۲۰ کلمه بنویسیم نمره چند میشود؟

محسن
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. ببخشيد اسامى هم حساب ميشن يا نه؟ مثل
Lovely Loaves Bakery.
يا
Resident Area Club
يا مثلا Dr. Maleki Pharmacy ?

Sahar
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام بله

دپارتمان ارتباطات
This comment was minimized by the moderator on the site

عالی بود ممنون

مینو
This comment was minimized by the moderator on the site

خیلی مطلب خوبی بود. ممنون

حامد مظلومی
This comment was minimized by the moderator on the site

عالی

الهه رشیدی زاده
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
امتیاز به این پست:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید