(Author) نکات Reading بازدید: 11762

نکات و استراتژی هایی برای پاسخ به سوالات Matching Sentence Endings

نکات و استراتژی هایی برای پاسخ به سوالات Matching Sentence Endings

یکی از پرچالش‌ترین سوالات Reading در آزمون آیلتس، سوالات Matching Sentence Ending است که معمولا زمان زیادی را نیز از شرکت‌ کننده‌ها می‌گیرد. در این مقاله به بررسی استراتژی پاسخ دادن به این سوالات می‌پردازیم.

در امتحان Reading آیلتس به شما لیستی از جملات ناقص به همراه گزینه هایی که می توانند کامل کننده آن باشند داده می شود. وظیفه شما آن است که جملات ناقص را براساس متن با گزینه درست کامل کنید.
شما براساس درک تان از این که چطور ایده ها در جملات ناقص به ایده های اصلی در متن Reading ارتباط دارند مورد سنجش قرار می گیرید. در این پست، نگاهی خواهیم انداخت به:

 • نمونه سوالات
 • مشکلات رایج
 • پیشنهادات و توصیه ها
 • استراتژی هایی برای روز امتحان

 

نمونه سوالات

heading

همانطور که مشخص است، تعدادی جملات ناقص وجود دارند و شما باید آنها را با یکی از گزینه ها کامل کنید. همیشه تعداد گزینه ها بیشتر از آن چیزی است که شما نیاز دارید. در امتحان، معمولا 5 تا 6 جمله ناقص به همراه 8 تا 9 گزینه برای کامل کردن داده می شود.

 

مشکلات رایج

اکثر زبان آموزان فکر می کنند که به این سوالات با استفاده از منطق و گرامر می توانند پاسخ دهند و به متن نگاهی نمی اندازند. آنها فکر می کنند با این کار می توانند در وقت صرف جویی کنند و با نگاه انداختن به جواب ها و انتخاب گزینه ای که از لحاظ منطقی درست به نظر می رسد، به جواب خواهند رسید. لطفا این کار را نکنید. این تست می خواهد میزان درک شما از متن را بسنجد، نه اینکه شما را برای کامل کردن جملات آزمایش کند.

ممتحن تلاش خواهد کرد با وصل کردن ایده های در متن به گزینه های نادرست شما را گمراه کند. ممتحنین احتمالا از کلمات مترادف و پارافریزها به جای همان کلمات در متن استفاده خواهند کرد. وقت خود را برای پیدا کردن کلماتی که دقیقا با متن یکی هستند تلف نکنید. در عوض، به دنبال کلمات مترادف و پارافریز ها باشید.

 

نکات

۱. جواب سوالات به ترتیب می باشد. یعنی این که، جواب سوال 2 بعد از جواب سوال 1 قرار دارد. سعی کنید جای سوال اول را پیدا کنید تا بدانید که از کجا باید شروع کنید.

۲. قبل از آن که به گزینه های احتمالی نگاه کنید، سعی کنید حدس بزنید که هر جمله چگونه به پایان خواهد رسید.

۳. قبل از اینکه به متن یا گزینه ها نگاه کنید، ابتدا به جملات ناقص نگاهی بیندازید. تعداد گزینه های بسیار بیشتر از جملات ناقص می باشند. بنابراین نگاه کردن به همه آن ها باعث اتلاف وقت می شود.

۴. به کلمات مترادف و پارافریزهایی فکر کنید که ممتحن می تواند دقیقا به جای همان کلمه استفاده کند.

۵. همه گزینه ها در متن وجود دارند، اما لازم نیست همه آنها را بخوانید. فقط آن هایی را بخوانید که فکر می کنید به جمله ناقص شما می خورند.

۶. هنگامی که زیر کلمات کلیدی خط می کشید به اسامی، مثل اسم مکان ها، یا تاریخ ها دقت کنید. این ها به شما کمک می کنند که جواب ها را راحت تر پیدا کنید.

۷. فقط کلمات را با هم مقایسه نکنید. مطمین شوید که از لحاظ معنایی نیز با متن مطابقت داشته باشند.

۸. وقت بیشتری برای سوال اول بگذارید زیرا این سوال سخت ترین سوال این قسمت می باشد. گزینه های زیادی برای پاسخ به سوال اول وجود دارد و در نتیجه وقت بیشتری از شما خواهد گرفت. آخرین سوال طبیعتا وقت کمتری از شما خواهد گرفت چون گزینه های کمتری وجود دارند.

 

استراتژی ها

استراتژی که در ادامه می آید، استراتژی پیشنهادی برای پاسخ به این گونه سوالات است. استراتژی های زیادی برای پاسخ به این سوالات وجود دارد. شما می توانید از هر استراتژی که با آن راحت تر هستید استفاده کنید. حتی شما می توانید این استراتژی را به دلخواه خود تغییر دهید.

 • سوال را به دقت بخوانید.
 • ابتدا جملات ناقص را بخوانید و اصلا به گزینه ها نگاه نکنید. سعی کنید معنی آن را درک کنید و زیر کلمات کلیدی مخصوصا اسامی، مکان ها یا تاریخ ها خط بکشید.
 • سعی کنید جواب را قبل از نگاه کردن به گزینه ها حدس بزنید. به نوع کلمه ای(افعال، اسامی، صفات، قیود) که از لحاظ گرامری به جمله می خورد فکر کنید.
 • به گزینه ها یک نگاه اجمالی بیندازید. ببینید آیا جواب های واضحی وجود دارند یا خیر.
 • گزینه هایی که اصلا به جمله نمی خورند را حذف کنید. به گرامر، Collocation  و معنی توجه کنید.
 • گزینه ی که فکر می کنید درست است را انتخاب کنید. 2 یا سه گزینه محتمل را بنویسید.
 • قسمتی از متن که جمله ناقص در آن قرار دارد را پیدا کنید. به کلمات مترادف و پارافریز ها دقت کنید.
 • معنی آن بخش از متن را متوجه شوید و جواب صحیح را انتخاب کنید.

ارسال دیدگاه جدید (3)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای

نظر خود را اضافه کنید.

 1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید
This comment was minimized by the moderator on the site

سلام تشکر بابت نکات خیلی خوبتون. یک سوالی داشتم میخواستم بپرسم همونطور که در دوره لیسنینگ رایگانتون گفتین نکات بیش از این وجود ندارد برای ارایه و همه نکات را صادقانه در اختیارمون گذاشتین. آیا برای بخش ریدینگ هم این قضیه صادق؟ یعنی کسی همه این...

سلام تشکر بابت نکات خیلی خوبتون. یک سوالی داشتم میخواستم بپرسم همونطور که در دوره لیسنینگ رایگانتون گفتین نکات بیش از این وجود ندارد برای ارایه و همه نکات را صادقانه در اختیارمون گذاشتین. آیا برای بخش ریدینگ هم این قضیه صادق؟ یعنی کسی همه این نکات را بخون واقعا نیازی به شرکت در هیچ دوره دیگه ای نداره؟ یا اینکه اینا بخشی از اطلاعات دقیق شما هستن و مابقی را میتونیم در دوره هاتون دنبال کنیم؟

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

ضمن تشکر از مساعدت شما.درباره ی متن چی باید اول یه نگاه اجمالی روی متن داشته باشیم یا اینکه اول سووالات رو بخونیم.

This comment was minimized by the moderator on the site

وای این سوالا خیلی سختن :sad: :sad: :sad: :sad:

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد