سئوالات Sentence Completion

سئوالات Sentence Completion

این سوالات بدون شک یکی از سخت ترین و وقت گیرترین سوالات در امتحان آیلتس می باشند. در این نوع، جملات ناقصی داده می شود و از شما می خواهند ادامه این جملات را با استفاده از جملات داخل یک کادر که تعداد آنها بیشتر هم هستند کامل کنید. به نمونه ای از این سئوالات توجه کنید:

 

ielts reading sentence completion 

هدف از این سوالات سنجش دانش Paraphrasing (سنجش میزان اطلاعات شما در مورد مترادف ها و درک مطلب) است.

همانطوریکه در بالا هم می بینید، تمام جملات کادر از نظر گرامری با یک کلمه یکسان شروع می شوند. مثلاً در اینجا همه کلمات فعل ها گذشته هستند. بنابراین گرامر نمی تواند به ما در پاسخ دادن به این سوالات کمک کند. از طرف دیگر، چون هدف، سنجش دانش پارافریزینگ شماست، جواب ها بسیار مفهومی بوده و تقریباً هیچ کلمه کلیدی مستقیمی نمی توان برای آنها یافت.

 

دو نکته برای پاسخ دادن به این سوالات وجود دارد:

 

- اول اینکه خود سوالات (1، 2، 3 و ...) پشت سرهم هستند. بنابراین در متن به ترتیب آنها را می یابیم.

- برای پاسخ دادن به این سوالات، کافی است سوال را بخوانید، جای آن را در متن بیابید و آن را با دقت بخوانید (بهتر است آن را به فارسی برای خود ترجمه کنید). سپس سراغ گزینه ها بروید و گزینه های اضافه را کنار بگذارید. حالا اگر بین گزینه ها شک کردید، از بین آنها گزینه ای را انتخاب کنید که مترادف های آن قسمت از متن را داشته باشد. مثلاً اگر در متن rely داشتیم و اینجا depend شک نکنید که این گزینه درست خواهد بود.

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید