چرا آزمون PTE ممکن است کاملا مناسب شما باشد؟

آزمون PTE در چند سال اخیر محبوبیت زیادی کسب کرده است و اغلب در مقایسه با دیگر آزمونهای زبان، به عنوان یک آزمون دوستانه تر شناخته می شود. بسیاری از افراد این آزمون را بیشتر شهودی و حسی می دانند و عقیده دارند که در این آزمون، نسبت به آزمونهای تخصصی زبان، احساس ترس کمتری دارند. این اعتقاد دلایل گوناگونی دارد که در زیر به آنها اشاره می کنیم:

بنابراین چرا شما آزمون PTE را انتخاب می کنید:

  • آزمون PTE کاملا کامپیوتری است.

این موضوع از چند حالت به آزمون دهنده کمک می کند. اولا، در بخش Speaking (اسپیکینگ)، شما با شخص دیگری در ارتباط نیستید و این باعث کاهش استرس شما می شود. علاوه بر این ممکن است برای فرد آزمون دهنده آسان تر باشد که صرفا بر روی اسپیکینگ تمرکز کند تا اینکه به زبان بدن و حالت چهره شخص دیگری که از وی سوال می کند توجه نماید. کامپیوتری بودن این آزمون، نقاط ضعفی نیز دارد. به عنوان نمونه در آزمون های کامپیوتری، ممکن است اشکالاتی در سیستم به وجود آید که شما می توانید با در میان گذاشتن آن مشکلات با مسئول سنتر، از یک وچر رایگان برای امتحان بعدی بهره ببرید. این نکته را مدنظر داشته باشید که تحت هیچ شرایطی نمره آزمون شما تغییر نخواهد کرد. بنابراین زمان و هزینه خود را به هدر ندهید.

  • آزمون PTE تنها 3 ساعت طول می کشد.

برخلاف آزمون IELTS، شما با یک بار نشستن در مدت 3 ساعت (البته با استراحت 10 دقیقه ای)، آزمون می دهید. نیازی نیست که شما برای آزمون Speaking (اسپیکینگ) در صف منتظر باشید و زودتر به منزل می روید! به علاوه به جای اینکه انرژی خود را برای قسمت بعدی امتحان نگه دارید، می توانید با یک بار نشستن، از تمام انرژی و تمرکز خود استفاده کنید.

  • زمان بندی سریع و راحتی دارد.

برخلاف آزمونهای انگلیسی دیگر که شما صرفا می توانید در روز مشخصی برای آزمون برنامه ریزی کنید، می توانید آزمون PTE را حتی 24 ساعت قبل نیز رزرو کنید. مزیت این کار این است که شما می توانید ساعت امتحان را مطابق با برنامه های دیگر خود زمان بندی کنید. مزیت دیگر این است که شما نتایج خود را از 5 ساعت تا 5 روز کاری دریافت خواهید کرد که سریعترین زمان پاسخدهی در میان آزمونهای تخصصی زبان انگلیسی به حساب می آید. فاصله بین هر آزمون نیز 5 روز است یعنی شما پس از آزمون خود، می توانید آزمون بعدی را 5 روز دیگر رزرو نمایید.

استاد تغییر باشیم نه قربانی تقدیر

نازلی منجم زاده
تیم PTE بیان برتر

ارسال دیدگاه جدید (1)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید
This comment was minimized by the moderator on the site

3

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد