5 راه برای ارتقای نمره اسپیکینگ

برای اینکه بتوانید در بخش Speaking (اسپیکینگ) PTE ، نمره بالایی کسب کنید، راهکارهایی وجود دارد که دانستن و رعایت آن ها به شما کمک شایانی خواهد کرد. 

  • خیلی تند صحبت نکنید.

سرعت صحبت کردن شما در تمام طول مدت زمان آزمون PTE باید یکسان باشد. ازآنجاییکه این آزمون برپایه کامپیوتر است، هر کلمه ای که شما به زبان می آورید، می بایست با یک الگوریتم کامپیوتری رکورد شود. نکته کلیدی در مهارت اسپیکینگ این است که کیفیت مهمتر از کمیت می باشد. بهتر است که شما 40 یا 50 کلمه را در 35 ثانیه بیان و به نکات کلیدی اشاره کنید تا اینکه تلاش نمایید تمامی موارد را که شامل 100 کلمه است، در 40 ثانیه بیان کنید.

  • زیر لب حرف نزنید.

اگر سیستم کامپیوتری نتواند صدای شما را بشنود، نمره ای به شما تعلق نمی گیرد. صدای شما در طول مدت آزمون باید واضح باشد. به منظور تمرکز داشتن در زمان آزمون، مخصوصا در بخش اسپیکینگ، همواره در محیط های پر سروصدا تمرین کنید.

  • اطمینان حاصل کنید که کلمات را آشکارا بیان می کنید.

در این خصوص باید دقت نمایید که حروف انتهایی کلمات به درستی تلفظ شوند. جایی که کلمات شروع و تمام می شوند، اهمیت زیادی دارند. دقت در رعایت این مورد باعث می شود که کلمات با هم ترکیب نشوند و درنتیجه آن، تلفظ آنها از حالت طبیعی خارج نشود. صدای خود را در حین تمرین ضبط و به تلفظ خود گوش کنید تا اطمینان بیابید که کلمات شما به اندازه کافی واضح ادا می شوند. بدون شک می بایست این کار را به شکل مداوم تکرار کنید.

  • مطمئن شوید که تن صدای شما، طبیعی است.

تن صدای شما در انتهای کلمات نباید پایین بیاید. از شک و تردید در حین صحبت کردن، جلوگیری کنید. کلمات خود را با قطعیت و اطمینان به انتها برسانید.

  • از هرگونه شک و تردید، مِن مِن کردن و اااااااااااااام م کردن خودداری کنید.

این یکی از ویژگیهای طبیعی صحبت کردن است. گفتگوها و محاورات روزمره برای آزمون PTE قابل قبول نیست. آرام صحبت کردن یکی از راههای جلوگیری از این مورد است. آرام صحبت کردن به شما فرصت تفکر می دهد تا کلمات بعدی را به راحتی و به شکلی طبیعی بیان کنید و در مورد آنچه می گویید کاملا آگاه باشید.

به شما اطمینان می دهم که به کار بردن روشهای فوق، نه تنها نمره شما را در آزمون PTE افزایش خواهد داد، بلکه باعث افزایش اعتماد به نفس شما نیز خواهد شد.

 

نازلی منجم زاده
تیم PTE بیان برتر

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

3

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید