نکات طلایی Repeat Sentence

بسیاری از زبان آموزان در بخش Repeat Sentence با مشکل مواجه می شوند. آنچه مهم است بدانید، این است که این بخش، صرفا تلفظ صحیح نیست، بلکه تست حافظه نیز هست. براساس یک قانون کلی، انسان ها صرفا می توانند 7 مورد از اطلاعات را در یک لحظه در حافظه کوتاه مدت حفظ کنند. درحالیکه بخش Repeat Sentence شامل بیش از 7 کلمه است.

این مقاله به شما نکاتی را می آموزد که بتوانید توانایی حافظه و مهارت تلفظ صحیحتان را تقویت کنید.

نکاتی برای تقویت مهارت تلفظ صحیح:

در بخش Speaking (اسپیکینگ)، علاوه بر ارزیابی تلفظ صحیح، روان صحبت کردن نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد. بسیاری از افراد انگلیسی زبان، در این دو مورد با مشکل مواجه می شوند چراکه قادر به تغییر عادات خود در صحبت کردن نظیر ادغام کلمات، نیستند. بدین منظور لازم است به پادکست ها، رادیو و ... گوش دهید و سعی کنید شبیه به گویندگان آنها با همان ریتم و سرعت صحبت کنید.

نکاتی برای تقویت حافظه:

همان طور که پیش از این گفته شد، بخش عظیمی از موفقیت در Repeat Sentence به توانایی شما در حفظ کردن و به خاطر سپردن برمی گردد. بسیاری از زبان آموزان به دلیل طولانی بودن جملات، قادر به حفظ کردن کامل جمله نیستند. برخی از افراد، نت برداری می کنند که همزمان با گوش دادن و زمان کم، کاری دشوار است. بهترین راهکار این است که چشمان خود را ببندید و کاملا بر روی جمله تمرکز کنید. تا جایی که می توانید، جمله را به خاطر بسپارید و بر مبنای ساختار جمله، کلماتی که فراموش کرده اید را با دانش زبانی خود، به جمله اضافه کنید.

بازی های حافظه برای افزایش کارایی حافظه کوتاه مدت روش موثری است.

بخش بندی جملات به ترکیب گروهی از کلمات مرتبط نیز راهکار دیگری برای تقویت حافظه است. به خاطر سپردن گروهی از کلمات، به جای یک کلمه، از مزایای این روش است.

 

در دنیا تنها یک چیز وجود دارد که باعث می شود ما به آرزوهایمان دست نیابیم: ترس از شکست.

نازلی منجم زاده
تیم PTE بیان برتر

ارسال دیدگاه جدید (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد