مصاحبه با پروفسور John de Jong طراح آزمون PTE

John de Jong از سال 2006 تا 2016 در پیرسون مشغول به کار بوده است. ایشان درباره چرایی خلق آزمون PTE، دلیل 20 بخش بودن آزمون و نحوه نمره دهی آن مطالبی را بیان نمودند.

  • به دلیل اینکه آزمونهای TOEFL و IELTS از تکنولوژی های قدیمی تری استفاده می کنند، آزمون PTE برای خلق یک آزمون زبان واقعی طراحی گردید. در این آزمون، متن ها براساس زندگی واقعی و موضوعات آکادمیک طراحی شده است. بخشهای مختلف آزمون، بر مهارتهای متفاوت زبان تمرکز دارد. به عنوان مثال، Reading Fill In The Blanks در قسمت ریدینگ، علاوه بر کالوکیشن ها و انتخاب کلمات، بر ریدینگ و رایتینگ هم تمرکز دارد.

 

  • نمره دهی آزمون به نحوی است که در برخی قسمتها صرفا به یک مهارت خاص و در بخشها به مجموعه ای از مهارتها نمره می دهد و داوطلب آزمون شانس این را دارد که مهارتهای خود را در زمینه های مختلف زبان نشان دهد. به عنوان نمونه، وقتی مکان نزدیک ترین داروخانه از داوطلب سوال می شود، او باید قادر باشد آنچه سوال شده دنبال کند، سوال را درک کند و پاسخ را برای خود فرموله کند.

 

  • داوطلبی که دانش زبانی کافی ندارد، نمی تواند تنها با استفاده از ترفندهای زبانی که در آزمونهای دیگر رایج است، به سوالات پاسخ دهد. بهترین راه برای افزایش دانش زبان، خواندن کتاب و روزنامه و تماشای تلویزیون است. برای افزایش مهارت اسپیکینگ، داوطلب می بایست مطالبی را که می شنود و می خواند ضبط کند و آنها را تکرار و یا نقش آن را برای خود بازی کند تا کاملا مطالب را درک کند.

 

  • از آنجاییکه آزمون PTE توسط ماشین تصحیح می شود، نسبت به تصحیح فردی عادلانه تر است. چراکه افراد با هم متفاوت هستند ولی ماشین نمره کاملا دقیقی براساس مهارت شما به شما می دهد.

 

 

هيچ ميانبري براي رسيدن به اهداف بزرگ وجود ندارد.

 بورلي سيلز

 

نازلی منجم زاده
تیم PTE بیان برتر

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید