راهنماي عالي و ارائه نکات ریدینگ PTE

بعد از مطالعه این مقاله، شما قادر خواهید بود که مدل های مختلف سوالی را در این آزمون تشخیص دهید، با نمرات منفی آشنا شوید، زمان خود را بهتر مدیریت کنید و در نهایت در مسیر موفقیت در آزمون قدم بردارید.

مدلهای سوال:

در آزمون PTE به شما اطلاع داده نمی شود که شما در حال پاسخگویی به چه نوع سوالی هستید و سوال بعدی چست که این موضوع خود گیج کننده است. به عنوان مثال مدل های سوال چندگزینه ای و تک گزینه ای بسیار شبیه به هم هستند و راه تشخیص آن از طریق دکمه های دایره ای برای سوالات تک گزینه ای و دکمه های مربع شکل برای سوالات چند گزینه ای است.

نمره منفی:

باید بدانید که در کل آزمون PTE، 3 مدل از سوالات نمره منفی دارند. در بخش ریدینگ، تنها قسمت سوالات چندگزینه ای به این صورت است که به ازای هر جواب صحیح، یک نمره به شما تعلق می گیرد و در صورت انتخاب جواب غلط، شما نمره یک جواب صحیح را از دست خواهید داد. نکته قابل توجه این است که در هر سوال، کمترین نمره صفر است.

برای یادآوری لازم است بدانید که 2 مدل سوال دیگر که نمره منفی دارند، سوالات چندگزینه ای و HIW در بخش لیسنینگ است.

5 بخش کلیدی ریدینگ

آزمون PTE شامل 5 بخش کلیدی می باشد که شما می بایست در این بخش ها مهارت خود را افزایش دهید: نوع متن، موضوع، هدف، ساختار متن، و نقطه نظر نویسنده. بنابراین انتظار می رود که برخی سوالات براساس این بخش ها باید پاسخ داده شوند.

 نوع متن:

تشخیص نوع متن مانند چکیده موضوعات، از نظر اینکه مقاله آکادمیک باشد، از این نظر حائز اهمیت است که فرمت آن باید با کلمه ای که می بایست تکمیل کننده آن باشد، مطابقت داده شود. بنابراین از ابتدا تا انتهای آن را به صورت اجمالی می خوانیم، سپس مجددا از ابتدای متن را با جزئیات می خوانیم.

موضوع متن:

بر روی آخرین جمله بخش مقدمه و اولین جمله پاراگراف متن اصلی تمرکز کنید.

هدف متن:

تشخیص هدف نویسنده و اینکه وی در نوشته خود به دنبال چيست، داستانی را بیان می کند، تجربه ای را شرح می دهد، بحثی را مطرح می کند، مشکلی را بررسی می کند و یا سعی در تشویق مخاطب می کند، به شما کمک می کند که پاسخ را سریع تر بیابید.

ساختار متن:

هر متن مطابق با هدف نویسنده، ساختار متفاوتی خواهد داشت. اما به طور کلی، اولین بخش شامل اطلاعات کلی است درحالیکه باقی متن، مباحث، مثال ها، دلایل و ... را نشان می دهد. سعی کنید که علیرغم وجود کلمه هایی که با معنی آنها آشنا نیستید، مفهوم متن را دریابید.

نقطه نظر نویسنده:

به موضوع بحث دقت کنید. آخرین قسمتهای اولین و دومین جمله را ببینید. به علامتهای کلمات مانند اگرچه، اما و .. دقت کنید. این مهم است که نویسنده خود را در کدام سمت (موافق یا مخالف) قرار می دهد.

 

 

بعضي از افراد روياي موفقيت دارند، در حاليكه ديگران براي آن به سختي تلاش مي‌كنند.

ناپلئون هيل

 

نازلی منجم زاده
تیم PTE بیان برتر

ارسال دیدگاه جدید (0)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد