چگونه نمره Essay خود را در آزمون PTE افزایش دهیم؟

نوشتن یک اسی، خود هنر است. مهمترین مساله در نوشتن اسی در آزمون PTE، انجام آن مطابق با فرمت خاص PTE است. استراتژی های زیر به شما کمک می کند تا نمره خود را در این بخش بالا ببرید:

  • آن را ساده بگیرید.

نوشتن جملاتی بلند، پیچیده و دارای علامت گذاری های زیاد، دشمن شما به حساب می آید. هرچقدر که سعی کنید جملات خود را بسط دهید، احتمال خطاهای گرامری و علامت گذاری هم بیشتر می شود. آزمون PTE براساس صحت، روان بودن و منطق جملات به شما نمره می دهد.

  • برای امتیاز آوردن در این بخش و برنامه ریزی آن، وقت بگذارید.

بسیاری از افراد زمان خود را صرف تغییر در عقاید خود و شروع مجدد ایده پردازی می کنند. داشتن برنامه به شما کمک می کند که متوقف نشوید و مجددا از ابتدا شروع نکنید.

  • از فرمت صحیح استفاده کنید.

وقتی صحبت از نوشتن اسی به میان می آید، غالب افراد فکر می کنند که می بایست 5 پاراگراف در این رابطه بنویسند که شامل یک مقدمه، 3 پاراگراف اصلی متن و یک نتیجه گیری می باشد و برای نوشتن اسی در PTE با زمان محدود 20 دقیقه و الزام بر نوشتن حداکثر 300 کلمه، این کار بسیار دشوار می نماید. در صورتی که نوشتن 5 پاراگراف، تمپلیت صحیحی برای PTE نیست. شما زمان کافی برای نوشتن اسی با چنین استایلی را ندارید. بنابراین ساختار 4 پاراگراف شامل یک مقدمه، 2 پاراگراف اصلی متن (موافق- مخالف، مخالف- مخالف و یا موافق- موافق ) و یک نتیجه گیری را به کار ببرید.

  • بر روی دایره واژگان آکادمیک خود قلم بکشید.

جالب است بدانید که حتی یک فرد انگلیسی زبان که مقالات آکادمیک زیادی منتشر کرده است هم نمی تواند در بخش لغت نمره خوبی را کسب نماید. چراکه می بایست درخصوص نمره دهی این قسمت و این که آزمون PTE در این بخش به دنبال چیست، آگاهی داشته باشید.

صرفا مطالعه منابع مختلف نمی تواند در این بخش کارساز باشد. پس لازم است که لیستی از لغات آکادمیک با تلفظ صحیح آنها در دست داشته باشید و همزمان بر روی کلمات و شنیدن تلفظ صحیح آنها کار کنید.

به خاطر داشته باشید که بخش رایتینگ PTE، نوشتن یک شاهکار ادبی نیست بلکه صرفا توانایی شما را در ایده پردازی صحیح و منطقی، استفاده از ساختار گرامی و لغات خوب و مناسب می سنجد.

 

اگر خسته شدي، ياد بگير استراحت كني، نه توقف.                      

بنكسي

 

نازلی منجم زاده
تیم PTE بیان برتر

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید