2 نکته طلایی پیش از آزمون PTE

1. بدون آمادگی، ممکن نیست

افراد انگلیسی زبان نیز با وجود اینکه انگلیسی را به طور روان صحبت می کنند، نیاز به آماده سازی خود در این آزمون دارند. چراکه آزمون PTE صرفا در مورد دانش زبان انگلیسی نیست بلکه تبحر در مهارت‌هایی نظیر تفکر، تحلیل، تعاملات اجتماعی و قدرت حل مساله را نيز می‌طلبد. داوطلب آزمون نه تنها می‌بایست دانش خود را اثبات نماید، بلکه بايستي مهارت‌ها و نقاط قوت خود را در زبان انگلیسی نشان دهد که طبيعتا نیازمند تمرین بوده و زمان‌بر است.

فرمول طلایی زیر را به کار ببرید:

 • برای شروع تمرینات، ابتدا به کمک اساتید روی نقاط قوت و ضعف خود مانند مشکلات گرامری، ساختار و فرمت سوالات کار کنید و سپس به سراغ سوالات تمرینی بروید.
 • در تمرين كردن سوالات، تعادل برقرار كنيد. عموما داوطلبان بصورت ناخودآگاه دچار خطا شده و برروي مهارت‌هايي كه بيشتر علاقه دارند كار مي‌كنند و نه مهارت‌هايي كه دچار ضعف هستند.
 • سطح مهارت خود را با استفاده از منابع اصيل و سوالات تمرینی ارزیابی کنید.
 • مجددا از طریق آزمون‌های شبیه سازی شده (ماک)، خود را ارزیابی کنید.
 • نااميد نشويد و به تمرين كردن و تصحيح توسط اساتيد، ادامه دهيد. يقينا به نتيجه خواهيد رسيد.

2. فائق آمدن بر محیط آزمون، نیمی از مبارزه است

بیایید با خودمان صادق باشیم. محیط آزمون PTE محیطی استرس‌زا، پرسروصدا و مملو از افراد دستپاچه می‌باشد. دقايقي قبل از آزمون افراد در مورد كارهايي كه كرده‌اند و اشتباهاتي كه داشته‌اند صحبت مي‌كنند و عموما اين نكات، كاربردي و مثبت نيستند. افرادي هستند كه براي چندمين بار آزمون را تكرار مي‌كنند و غافل از اينكه هر داوطلب، روش خود را براي آزمون دارد، شروع به ارائه نكاتي مي‌كنند كه عموما كم‌اهميت بوده و يا براي ديگران مفيد نيست. پس داوطلب آزمون باید خود را برای رویارویی با چنین محیطی آماده نماید.

قواعد زیر را به کار بگیرید:

در محیط شلوغ درس بخوانید. صدای خود را در حین تمرین در محیط‌های پرسروصدا مانند سالن پذيرايي خانه، کافه و پارک ضبط کنید و به گوش کردن پادکست در محیط‌های عمومی عادت کنید.

 • در ابتدا تمرکز کردن بسیار سخت است ولی با این کار، ذهن شما قدرت لازم برای آزمون را پیدا خواهد کرد.
 • در محیط‌هایی مانند کتابخانه، منتظر بمانید تا افراد پیرامون شما شروع به صحبت نمایند، سپس شما تمرین خود را در شلوغی آغاز کنید. با این کار ذهن شما برای توجه نکردن به صداهای محیط سازگار شده و قدرت تمرکز شما افزایش خواهد يافت.
 • از آنجایی که صبح‌ها ذهن آماده‌تر است و سریع‌تر عمل می‌کند، شرکت در آزمون‌های صبح پیشنهاد می‌شود. اگر چنانچه اهل صبح زود بيدارشدن نيستيد، بهتر است از آزمون‌هاي ظهرهنگام استفاده كنيد.
 • مکان آزمون را از روز قبل شناسایی کنید. يك ساعت قبل از آزمون در مكان حضور داشته باشيد، و بجاي صحبت با ديگران، متمركز بر آموخته‌هاي خود باشيد.
 • اجازه ندهيد موج منفي ديگران بر روي شما تاثير بگذارد و سعي كنيد كه حس مثبت به ديگران القاء كنيد.
 • از Break آزمون، قبل از بخش ليسنينگ، حتما استفاده كنيد. در اين هنگام، بجاي صحبت كردن با ديگران سعي كنيد با نفس‌هاي عميق و انجام حركات ساده كششي به آرامش دست پيدا كنيد. دقت كنيد كه زمان مفيد 10 دقيقه استراحت، در حقيقت 6 دقيقه مي‌باشد. 4 دقيقه براي کنترل، خروج و ورود به آزمون را محاسبه كنيد.
 • آب بنوشيد، نگران ... نباشيد. بدن در شرايط اضطرار، با محيط سازگار مي‌شود.

 

براي موفقيت، آسانسوري وجود ندارد، شما مجبوريد كه پله‌پله صعود كنيد.

زيگ زيگلار

نازلی منجم زاده
تیم PTE بیان برتر

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

 1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید