نکات بخش لیسنینگ در آزمون PTE

در این قسمت که بخش پایانی آزمون پی تی ای (PTE) می باشد، شما 45 تا 57 دقیقه فرصت برای پاسخگویی دارید. طول مدت زمان این قسمت به ترکیب سوالات بستگی دارد و در هر آزمون متفاوت است.

برای کسب موفقیت می بایست:

  • زمان خود را مدیریت کنید:

اولین بخش لیسنینگ،SST می باشد که شما در این قسمت 10 دقیقه زمان برای پاسخگویی دارید. تعداد 2-3 سوال در این قسمت وجود دارد. شما می بایست کل زمان را استفاده کنید و صحیح بودن کلمات را از نظر گرامری و املای آنها به دقت چک کنید. در صورتی که این بخش را زودتر از 10 دقیقه به پایان برسانید، هیچ مزیتی برای شما ندارد چراکه زمان آن به باقی قسمتها منتقل نمی شود.

باقی بخشهای لیسنینگ (Listening)، زمان مجزا ندارد. شما می بایست پس از پاسخگویی به هر قسمت، دکمه Next را بزنید. آرام باشید و زمان را در نظر داشته باشید. زمان در سمت راست بالای صفحه شما به حالت شمارش معکوس نمایش داده می شود. علاوه بر آن تعداد سوالات باقی مانده نیز در همان بالای صفحه مشخص است.شما تقریبا برای هر سوال 1.5 دقیقه زمان دارید.

  • فرمت سوالات را بدانید و تفاوت قسمتهای مختلف را سریعا تشخیص دهید:

در زمان تمرین، شما نسبت به نوع سوال آگاهی دارید ولی در آزمون اصلی، نوع سوال برای شما مشخص نمی شود. بدین منظور شما می بایست نوع سوالات مختلف را بدانید که باعث می شود شما زمان خود را مدیریت کنید و دست پاچه نشوید. این نکته مهم را به خاطر بسپارید که علامت مربع در مقابل پاسخها، به معنی سوال چندگزینه ای است که نمره منفی دارد و علامت دایره، به این معنی است که سوال صرفا یک جواب صحیح دارد.

شما باید بدانید که در چه مواقعی جواب را می توانید حدس بزنید. اغلب اگر شما جواب صحیح را ندانید، می توانید حدس بزنید. ولی دقت داشته باشید که در 3 بخش از امتحان (MCMA و HIW) سوالات نمره منفی دارند و نباید پاسخ را حدس زد. توجه داشته باشید که نمره هر یک از این قسمتها نهایتا صفر خواهد بود.

  • دانش زبانی بالایی داشته باشید:

قواعد تست زنی و اعتماد به نفس می تواند به شما در این آزمون کمک کند، اما اگر شما در مهارتهای ارتباطی و دانش انگلیسی اسپیکینگ (Speaking)، رایتینگ (Writing)، ریدینگ (Reading)، لیسنینگ (Listening)، دانش لغت، گرامر و ... ضعیف باشید، نمره شما در این آزمون مطلوب نخواهد بود.

  • اعتماد به نفس داشته باشید.

درصورتی شما اعتماد به نفس خواهید داشت که علاوه بر برخورداری از دانش و مهارت در زبان انگلیسی، با انواع سوالات آشنا باشید و بدانید که چگونه زمان خود را مدیریت کنید. زمانی که شما پیش از آزمون برای افزایش دانش و مهارت خود در اختیار دارید نیز در اعتماد به نفس شما موثر است. بنابراین لازم است پیش از برگزاری آزمون، زمان کافی برای آماده سازی خود اختصاص دهید.

براي موفقيت برنامه‌ريزي كنيد و مطمئن باشيد كه اتفاق مي‌افتد.

اريكا بادو

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید