4 اشتباه که هرکسی در قسمت اسپیکینگ PTE انجام می دهد

مسلط شدن به بخش اسپیکینگ (Speaking)، سخت ترین قسمت برای بسیاری از زبان آموزان است.

افراد انگلیسی زبان زیادی وجود دارند که دغدغه آنها کسب نمرات کم در بخش اسپیکینگ (Speaking) است. به طوریکه اعتماد به نفس آنها کاملا از بین رفته است و شدیدا قابل درک است که نرسیدن به نمره ای که انتظارش را داریم چه احساس بدی است.

باید به کسانی که در بخش اسپیکینگ (Speaking) ضعیف عمل می کنند گفت که: خودتان را گول نزنید. عملکرد شما به آن اندازه ای که فکر می کنید، بد نیست. فارغ از سطح زبانی که دارید، احتمالا شما یکی یا دو مورد از خطاهایی که در ادامه به آن اشاره می کنیم را مرتکب می شوید که نمره شما را کاهش می دهد. قابل توجه هر فردی که پس از دریافت نمرات خود در بخش اسپیکینگ (Speaking)، اعتماد به نفس خود را از دست داده و احساس شکست می کند:

شما حتما می‌توانید! کافی است خود را آماده کنید.

 

اشتباه اول: سرعت بسیار زیاد در صحبت کردن

بسیاری از مردم به اشتباه عقیده دارند که سرعت بالا در صحبت کردن به معنی روانی بیان است. اگر سطح بالایی از دانش زبان داشته باشید، بایستی آرام صحبت کنید تا تشخیص آن برای کامپیوتر ممکن شود.

نکته دیگری که باید مدنظر داشته باشید این است که افراد در زمانی که عصبی هستند، به طور طبیعی سریعتر صحبت می کنند. این یک واکنش طبیعی به استرس است. اگرچه شما باید آگاه باشید و این عادت خود را از بین ببرید. مهم نیست به چه میزان عصبی هستید، شما باید از مزیت آرام صحبت کردن بهره مند شوید. راهی بیابید که سرعت خود را به 1000 کلمه در دقیقه برسانید.

اشتباه دوم: استفاده بیش از حد از کلمات پرکننده

همه ما حتی انگلیسی زبانان، بابت این موضوع مقصر هستیم. بیشتر ما در زمان فکر کردن به یک موضوع برای کامل کردن قسمت بعدی جمله، از کلمات پرکننده مثل ااااااااااامممممممممم، استفاده می کنیم. در حالت عادی ما به این موضوع توجه خاصی نشان نمی‌دهیم. اما در آزمون پی تی ای (PTE) این موضوع غیر قابل جبران است. به خاطر داشته باشید که این موقعیت، یک موقعیت عادی نیست. شما با دوست و یا شریک خود صحبت نمی‌کنید. توانایی سرعت و صحت گفتار شما در کلمات و موضوعات ارزیابی می شود. این یک آزمون واقعی زبان انگلیسی است.

در بعضی قسمتهای آزمون پی تی ای (PTE) که شما نیاز به بیان بیش از یک جمله دارید مانند Describe image و Re-tell lecture، شما پیش از پاسخ دادن، زمانی برای آماده سازی و جمع آوری تفکرات خود دارید. این زمان را برای انتخاب 2-3 موضوع برای پاسخ دادن به این سوالات اختصاص دهید تا در مدت زمان پاسخگویی به جمله بعدی جواب خود فکر نکنید.

مطلب مهم دیگر این است که در این قسمت‌ها شما باید روش پاسخگویی خود را از قبل برنامه ریزی کنید. به عبارت دیگر شما باید در مورد چگونگی ساختار پاسخگویی خود به سوالات تصمیم گیری کنید.

اشتباه سوم: استفاده از عبارات محاوره ای

به این معنی که شما به جای زبان رسمی که آزمون پی تی ای (PTE) به دنبال آن است، از زبان غیررسمی و محاوره‌ای استفاده می‌کنید. در نظر شما ممکن است این طور به نظر برسد که در این حالت، شما مانند یک انگلیسی زبان صحبت کرده‌اید. درحالیکه ارزیاب‌ها به دنبال کلمات پیشرفته و ساختار کلمات هستند، بنابراین شما باید ساختار زندگی اجتماعی خود را فراموش کنید و کامپیوتر را به عنوان یک شخص حرفه‌ای در نظر بگیرید.

اگر می‌خواهید نحوه ارزیابی در آزمون پی تی ای (PTE) را بدانید، باید مطلع باشید که همان گونه که یک Essay می نویسید، باید صحبت کنید. همان کلماتی را استفاده کنید که بزرگ و برانگیزنده باشد تا بتوانید دانش زبانی خود را در استفاده از کلمات مختلف نشان دهید.

اشتباه چهارم: شکسته شکسته صحبت کردن

افراد انگلیسی زبان غالبا صحبت خود را بدون پایان می‌گذارند و یا از وسط جمله شروع به صحبت می کنند. در زبان محاوره خیلی به این مورد توجه نمی شود ولی در آزمون آکادمیک پی تی ای (PTE) شما نباید چنین روشی را به کار بگیرید.

در آزمون پی تی ای (PTE) شما باید جملات را کامل بیان کنید. روشی که آزمون پی تی ای (PTE) براساس آن نمره روان صحبت کردن را به شما می‌دهد، بدین صورت است که اگر یک جمله بی معنی را تمام کنید ممکن است نسبت به زمانی که یک جمله نیمه کاره را اصلاح کنید و یک جمله جدید شروع کنید، به شما نمره بالاتری دهد. شما 5 نمره برای روان صحبت کردن دریافت می کنید. به این معنی که اگر حتی یک جمله محتوایی نداشته باشد و شما جمله کامل را بیان کنید بدون اینکه مجددا از ابتدا شروع کنید، شما میتوانید نمره کامل برای روان صحبت کردن را بگیرید.

بنابراین بهترین نصیحت به شما برای جلوگیری از چنین اشتباهی این است که: اگر شما کلمه‌ای را که باید بیان می‌كردید، جا انداختید، یا حتی خواستید که آن را دوباره از ابتدای جمله بیان کنید، اگر شما گیج شدید و اطلاعات اشتباهی را بیان کردید، صحبت خود را تا انتهای جمله ادامه دهید! شما همواره می توانید اطلاعات و نقطه نظرات جدیدی را به جمله بعدی خود اضافه کنید.

هيچ چيز ارزشمندي از آساني بوجود نمي‌آيد. 

تئودور روزولت

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید