Image

با توجه به امتیازهای زیر، سبک خود را از لیست زیر میتوانید ببینید. بیشترین نمره خود را زیر پست اینستاگرام کامنت کنید. با توجه به این سبک یادگیری‌تان، در برنامه هفته آینده، راهکارهایی برای یادگیری بهترتان ارائه خواهیم داد:

نتیجه ای یافت نشد

سبک یادگیری Visual: افرادی که دارای سبک یادگیری Visual هستند، از طریق تصاویر مطالب را بهتر فرا‌ می‌گیرند. این دسته از افراد علاقه بیشتری به نمودارها، جداول، و عکس‌ها دارند. افرادی که دارای یادگیری دیداری هستند معمولا از راه نگاه کردن مطالب را بهتر یاد می‌گیرند. تماشای ویدیو های مربوط به دروس در یوتیوب و سایت‌هایی از این دست معمولا برای این افراد خوشایند تر از مطالعه متن کتاب است.

سبک یادگیری Auditory: کسانی هستند که از طریق گوش مطالب را بهتر یاد می‌گیرند. پس می‌توان گفت سبک یادگیری آنها یادگیری شنیداری است. همه ما هم قطعا این افراد را در اطراف خود دیده‌ایم ( و شاید اصلا خودمان یکی از آن‌ها باشیم). این دسته از افراد معمولا بیشتر مطالب را در سر کلاس و در هنگام تدریس معلم یاد می‌گیرند. همچنین آن‌ها زمانی که در یک کنفرانس هم شرکت می‌کنند، بیشتر مطلب آن‌را به خاطر می‌سپارند.

سبک یادگیری Read/Write: دسته سوم آنهایی هستند که با "متن" بهتر یاد میگیرند. این دسته از افراد معمولا مطالب را به کمک خواندن و نوشتن یاد می‌گیرند. برای هرچیزی گوگل میکنند، سرچ میکنند و متن میخوانند. به همین دلیل هم معمولا بیشتر وقت خود را صرف مطالعه کتاب های درسی و یادداشت برداری از آنها می‌کنند.

سبک Kinesthetic: در این دسته، یادگیری از طریق حرکت، لامسه و به‌طور کلی درگیر شدن در روند آموزش یاد می‌گیرند. مثال بارز این نوع از یادگیری کسانی هستند که معمولا برای به خوبی یاد گرفتن مبحثی، ترجیح می‌دهند آزمایشی هرچند کوچک در مورد آن اجرا کنند. به عبارت دیگر این افراد از طریق تجربیات خود یاد می‌گیرند.