Image

دریافت برنامه هوشمند (نسخه 3) 

Personal information*

Tell us something about yourself

Invalid Input
Invalid Input

دانلود فایل صوتی

لیست کتاب های برنامه هوشمند (نسخه 3)

در نسخه جدید، در صورت تمایل شما یک منتور شخصی که یکی از اساتید آیلتس به نمایندگی از تیم متخصص آیلتس بیان برتر است با شما همراه خواهد بود، که میتوانید برای ثبت نام از طریق این لینک اقدام نمایید.  منتور در طول هفته دو بار برای بررسی پیشرفت، با شما در تماس خواهد بود، در طی هر هفته ، یک Writing و Speaking از شما، توسط این منتور بررسی شده و در هریک از ماژول ها نیز اگر نیاز به تغییری در برنامه تان وجود داشته باشد، برروی آن تصمیم گیری خواهد شد. همچنین اشکالات کلی استراتژیک شما نیز شناسایی شده و برای حل آنها راه کار ارائه میشود. 

درصورت وجود مشکل در برنامه با ای دی تلگرام SummitMentor یا داخلی 3 تماس حاصل فرمایید.

چگونگی برنامه‌ریزی برای آزمون ماک و تصحیح Writing و Speakingهای انجام شده

بهترین زمان برای شرکت در آزمون آزمایشی Mock یک هفته و دو هفته قبل از آزمون اصلی‌تان می‌باشد که در برنامه‌تان نیز قرار داده شده است. توجه داشته باشید که مهمترین هدف شما از شرکت در این دو آزمون Mock باید بالا بردن مهارت‌های خود در زمان‌بندی باشد و کمتر به نمره کسب شده در این آزمون‌ها اهمیت بدهید.

چنانچه تمایل به رزرو و شرکت در آزمون‌های آزمایشی بیان‌برتر را دارید، از سایت زیر ثبت‌نام خود را انجام دهید:

http://www.ieltsmock.com/

در طول برنامه، در انتهای هرهفته تمریناتی برای Writing و Speaking برایتان قرار داده شده است. که میتوانید  برای تصحیح Writing و Speaking از خدمات سایت بیان برتر یا سایت های معتبر دیگر استفاده نمایید.

تصحیح رایتینگ

تصحیح اسپیکینگ

 

بخش Reading Test

برای Reading قبل از زدن تست، مدل سئوالات را بررسی کنید و سعی کنید مهندسی کنید که کدام سئوال را باید چطور جواب دهید. 20 دقیقه زمان بگیرید و سعی کنید هرطوری شده آن reading را تمام کنید (حتی اگر لازم بود شانسی بزنید). سپس بدون دغدغه زمان، به جواب دادن ادامه دهید تا جاییکه مطمئن باشید بهترین جواب ها را انتخاب کرده اید. جواب ها را چک کنید و دلیل اشتباهات را خوب بفهمید. لغاتی را که به جوابهایتان ربط پیدا می‌کند استخراج کرده و جایی یادداشت کنید. یادتون باشه حتما برای Reading باید یک منبع لغت جداگانه تهیه کنید.

بخش Listening Test

برای Listening همانطوریکه می‌بینید، سکشن‌های 1-4 و 2-3 از هم تفکیک شده‌اند. یک روز sectionهای 1 و 4 و روز بعد sectionهای 2 و 3 یک تست را کار کنید. هر section را یک بار گوش کنید و بعد از اتمام، دوباره گوش کنید و بخش به بخش پیش بروید (حتی pause کنید). اینقدر گوش کنید تا مطمئن شوید جواب هایتان کاملاً درست است. در آخر هم جواب‌ها را بررسی کنید و از روی اسکریپت Paraphrase بخش‌هایی را که مشکل داشتید استخراج کرده و یک جا یادداشت کنید.

بخش Writing

در بخش Writing بهترین روش، کار بر روی نمونه های Writing است. برای Task1 جنرال، نمونه‌های نامه به تفکیک موضوعات و کاملا سطح‌بندی شده براساس سطح شما برایتان مشخص شده است. در Task1 آکادمیک نیز براساس مدل‌های مختلف و سطح شما، نمونه‌هایی در نظر گرفته شده است.

برای Task2 نیز براساس موضوعات و سمپل‌های ارائه شده در منابع معرفی شده، سعی کنید برای هر موضوع به اندازه زمانی که  دارید، رایتینگ بنویسید.

برای Task2 و Task1 پیشنهاد می‌شود، از روش زیر برای خواندن سمپل‌ها استفاده نمایید.


wwd


1. ابتدا نمونه را به طور کامل بخوانید و سعی کنید لغات و کالوکیشن های آن را استخراج کنید.
2. متن را جمله به جمله از ابتدا بخوانید و سعی کنید محتوای هر جمله را به صورت خلاصه به فارسی نوت بردارید (ترجمه نکنید! فقط خلاصه بردارید)
3. یک یا دو روز به خود زمان بدهید و بعد سعی کنید از روی نوت هایتان، متن را دوباره بنویسید.
4. متن نوشته شده خود را با متن اصلی مقایسه کنید و از طریق Contrastive Analysis اشکالات آنرا بررسی نمایید.

بخش Speaking

برای تمرین روی Speaking، کار کردن برروی کتاب‌های Speaking و حفظ کردن جواب ها توصیه نمیشود چون اگر در آزمون آزمایشی نیز شرکت کرده باشید می‌دانید که با وجود استرس آزمون مصاحبه، بعید به نظر میرسد تا نکات حفظی که روی آنها کار کرده‌اید را بتوانید استفاده کنید. برای بخش Speaking پیشنهاد میشود، فقط روی CueCardها کار کنید. برای این منظور، برای CueCardهایی که در برنامه زمانبندی مشخص شده است، یک Mind Map ترسیم کرده و جواب‌های خود را با کمک سمپل در آن بنویسید. سپس سعی کنید چندین بار آنرا برای خودتان تکرار کنید تا کاملاً مسلط شوید. اگر بتوانید دفعه آخر آنرا record کرده و گوش کنید عالی می شود.

بخش Listening - Transcribing

برای بالا بردن سطح Listening پیشنهاد می شود، روزی 15 دقیقه از زمان خود را روی این تمرین بگذارید. هدف از این تمرین بالا بردن قدرت تشخیص و تفکیک لغات و به یادآوری رشته ای کلمات است. برای این منظور سعی کنید با pauseهای طولانی Listening را گوش کرده و بنویسد. پس از هر pause یک علامت / بگذارید (لازم نیست دوباره برگردید و تکرار کنید. اگر جا ماندید مهم نیست جای آن لغات را خالی بگذارید). پس از انتهای section دوباره برگردید و با همان pauseها دوباره متن را بنویسید و جاهایی را که جا مانده بودید، کامل کنید. در مرحله سوم به متن Listening مراجعه کنید و کلماتی را که اشتباه نوشته بودید (از نظر املایی یا معنایی) در کاغذی جدا یادداشت کنید. یادتان باشد، تنها انجام یک پاراگراف نیز روزانه برای این تمرین کافی است! می‌توانید از Listeningهایی که تست آنها را زده‌اید استفاده کنید و پیشنهاد می‌شود از Section سوم که موضوعات تکراری است استفاده کنید.

بخش Extensive Listening

هدف از این تمرینات، بالا بردن سطح Comprehension شماست. برای سوالات Multiple Choice یا سوالاتی که نیاز به درک‌مطلب بالا دارند، این تمرینات به شدت به شما کمک خواهند کرد تا در کنار تمرینات و تست‌های روزانه، قدرت درک‌مطلب خود را بالا ببرید.

یادتان باشد، در این قسمت، ازآنجاییکه هدف، درک مطلب است، نیاز به فهم تک تک لغات نیست و تنها، گوش کردن چندباره متن و فهم کلیت آن کافی است.

بخش Speaking – Shadowing

ابتدا یک Source از یک فایل صوتی از کسی که می‌توانید صدای او را تقلید کنید، آماده نمایید. متن را چندین بار گوش کنید و تاجایی که می‌توانید روی متن جاهایی را که صدا بالا و پایین می رود علامت گذاری کنید. همچنین کلماتی که با هم بدون وقفه بیان می شوند (Chunkها و Clusterها) را نیز علامت بزنید. سپس سعی کنید متن را جمله به جمله پخش کنید و سعی کنید با صدای بلند، عین آن جمله را شبیه‌سازی کنید. انجام این تمرین، روزانه کمتر از 10 دقیقه از شما زمان خواهد گرفت اما تاثیر آن را در نمره Speakingتان به شدت حس خواهید کرد.

بخش Extensive Reading

هدف از این تمرینات، بالا بردن سطح Comprehension شما در بخش Reading است. در بسیاری از سوالات مانند Heading_Matching یا Multiple_Choiceها، شما نیاز به درک سریع کلیت مطلب دارید. این تمرینات که روزانه 20 دقیقه از شما زمان خواهند گرفت، به شدت در نمره Reading شما نتیجه مستقیم خواهد داشت؛ خصوصا برای آن افرادی که در زندگی روزانه خود، قبلا Readingهای کمی خوانده‌اند.

یادتان باشد، در این قسمت، ازآنجاییکه هدف، درک مطلب است، نیاز به فهم تک تک لغات نیست و تنها، خواندن متن به آرام‌ترین سرعت ممکن و فهم کلیت آن کافی است.

بخش Vocabulary

برای Vocab سعی کنید از یک Source واحد استفاده نکنید. لغات مربوط به Listening و Reading را از روی تست هایی که میزنید استخراج کرده و یاد بگیرید. برای Speaking و Writing نیز از منابعی که در برنامه زمانبند مشخصی شده است استفاده نمایید.  در مورد منابع ارائه شده نیز که برای بالا بردن سطح لغات و کالوکیشن در Speaking و Writing درنظر گرفته شده‌اند، سعی کنید برای هر کلمه و کالوکیشن‌های آن، یک مثال از کتاب استخراج کنید. این مثال را به فارسی روی یک برگه دیگر یادداشت کنید و چند روز بعد، برای مرور کلمات سعی کنید این جملات را از فارسی به انگلیسی تبدیل کنید و با جمله ای که از ابتدا از منبع استخراج کردید مقایسه کنید.
اگر در برنامه زمانبندی تان منبع Focus On Vocab نیز وجود دارد، لازم نیست متن ها و تمرینات آنرا کامل اجرا کنید. فقط بخش Word Family و Collocations برای تمرین کافی است.

بخش Grammar

برای بخش گرامر سعی کنید دروس را خیلی دقیق بخوانید اما لازم نیست تمرینات آنها را کامل انجام دهید. فقط سعی کنید معادل‌سازی این گرامرها را به فارسی برای خود استخراج کنید. به این ترتیب میتوانید در Speaking یا Writing خود از گرامرها استفاده کنید.