آماده سفر شو- لس آنجلس

قبل از مشاهده فیلم، لغات را خوب بررسی کنید، فیلم را چندین بار گوش کرده و بعد از روی زیرنویس آن، بخش‌هایی را که متوجه نشدید بررسی کنید.

حقایق جالب در مورد تابلوی هالیوود در لس آنجلس

۱. تابلوی «هالیوود» (Hollywood Sign) در منطقه‌ی «مونت لی» (Mount Lee) در تپه‌های هالیوود، واقع در لس آنجلس و ایالت کالیفرنیاقرار دارد.

۲. خالق این تابلو فردی متولد لندن بود که در ۳۰ سالگی به آمریکا مهاجرت کرد و بعدها به عنوان یک نقاش مشغول به کار شد.

۳. ارتفاع هر یک از حروف این تابلو تقریبا ۱۴ متر و طول مجموع این حروف ۱۰۷ متر است.

۴. همان‌طور که اشاره شد، نماد هالیوود در منطقه‌ی مونت لی است. نام این منطقه به دلیل نام یک تهیه‌کننده‌ی رادیویی بود که بیش از ۲۰ هکتار از زمین‌های این منطقه را برای برپایی ایستگاه رادیویی خود خریداری کرده بود.

۵. این تابلو که در سال ۱۹۲۳ ساخته شد، در ابتدا یک تابلوی تبلیغاتی برای املاک این منطقه محسوب می‌شد که قرار بود تنها ۱۸ ماه برپا باشد. به همین دلیل در آغاز ساخت با عبارت «هالیوودلند» (Hollywoodland) بنا شده بود.

۶. در آن زمان ۴۰۰۰ لامپ وظیفه‌ی روشنایی این تابلو را بر عهده داشتند. پس از دهه‌ی ۳۰ بود که چراغ‌های تابلوی هاولیوود خاموش شدند.

۷. تابلوی هالیوود تنها یک‌بار دیگر روشن و چراغانی شد و آن هم به مناسبت بازی‌های المپیک ۱۹۸۴ بود.

۸. هزینه‌ی ابتدایی راه‌اندازی این نماد ۲۱ هزار دلار بود که تقریبا برابر است با ۳۰۰ هزار دلار کنونی.

۹. عبارت هالیوودلند تا اواخر دهه‌ی ۴۰ قرن ۲۰ بر جای ماند و سرانجام در سال ۱۹۴۹ با عبارت «هالیوود» (Hollywood) جایگزین شد.

۱۰. در طول سال‌های متمادی این تابلو چندین بار به عناوین مختلف آسیب دید یا دست‌کاری شد! سال ۱۹۳۲ یک دختر جوان با بالا رفتن از حرف H اقدام به خودکشی کرد. در دهه‌ی ۴۰ هم یک راننده‌ی ناخوش احوال از مسیر خارج شد و پس از برخورد با این تابلو، حرف H آن شکست. در دهه‌ی ۷۰ و ۸۰ نیز عده‌ای با خرابکاری‌های متعدد و دی پی اعتراضات گوناگون، حروف این تابلو را عوض کردند.

۱۱. با توجه خساراتی که در طی سال‌ها به این تابلو وارد شد و همچنین به دلیل فرسودگی آن، در دهه‌ی ۷۰ قرار بر آن شد که به کل این تابلو تعمیر و جایگزین شود.

۱۲. در سال ۱۹۷۸ بود که هر ۹ حرف این تابلو با کمک ۹ چهره‌ی سرشناس از جمله برادران وارنر، تحت تعمیرات اساسی قرار گرفت.

۱۳. پس از ساخت و سازهای بی‌رویه‌ای که در اطراف این نماد انجام شد، مقامات محلی قوانین سختگیرانه‌ای را برای جلوگیری از این کار لحاظ کردند.

۱۴. امروزه با توجه به اتفاقات سال‌های پیشین، سیستم امنیتی و نظارتی بسیار قوی شبانه‌روزی جهت حفاظت و جلوگیری از هرگونه صدمه و تصادفی در محدوده‌ی تابلو اعمال می‌شود. به همین دلیل نزدیک شدن به این نماد برای عموم و بدون مجوز امکان‌پذیر نیست.

۱۵. برای آخرین مورد جالب است بدانید که اکنون کلیه‌ی حقوق وابسته به تابلوی هالیود، مانند استفاده از تصاویر آن در صحنه‌های فیلم، متعلق به هالیوود است.

لینک دانلود مستقیم فیلم همراه با زیرنویس

Collection

مجموعه

Leafy

برگ دار

Distinct

مجزا

Observatory

رصدخانه

Industry

صنعت

Swirl

چرخش

Openness

گستردگی

Otter

سمور دریایی

Poured

افشاندن/روان ساختن

Smuggler

قاچاقچی

Wealth

ثروت

Resort

میعادگاه

Civic

مدنی

Optimize

بهینه سازی

Stainless

ضد زنگ

Funk

هراس

Span

اندازه

Promenade

گردش

Excavated

کاوش شده

Sage

فرزانه

 

 

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید