تحصیل در استرالیا

آموزش و تحصیل از مهمترین خدمات در استرالیاست .در سال ۲۰۱۶ بیش از ۴۴۰۰۰۰ دانش آموز بین المللی در استرالیا تحصیل  وزندگی می کردند که ۱۹۵ بیلیون دلار به اقتصاد این کشور اضافه کردند. این کشور دارای ۳۸ دانشگاه دولتی و۲ دانشگاه خصوصی است و هر ایالت تعداد زیادی دانشگاه و مرکز آموزشی دارد و دانشگاه‌های برتر استرالیا در هر ایالت وجود دارند که این دانشگاه‌ها از رتبه بالایی در سطح جهانی برخوردار می باشند، ۳۳ دانشگاه استرالیا در رده بندی QS و تعداد ۳۱ دانشگاه در رده بندی تایمز وارد می شود. برترین دانشگاه های استرالیا در میان ۲۰ دانشگاه جهان و مابقی آن ها در میان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار می گیرند. بیش از نیمی از دانشگاه های استرالیا در رتبه بندی تایمز جزو ۶ دانشگاه از ۱۰۰ دانشگاه برتر قرار گرفتند.دانش آموزان بین المللی به استرالیا به خاطر استاندارد بالای تدریس، صلاحیت بین المللی و تنوع فرهنگی به آن جذب می شوند. در می ۲۰۱۴، سیدنی مشهورترین شهر دنیا برای دانشجویان بین المللی شناخته شد.

استرالیا بیش از یک هزار دانشگاه، کالج های آموزشی،انستیتو های زبان انگلیسی دارد که ۲۵۰۰۰ دوره را به دانشجویان پیشنهاد می دهند.

 استرالیا دومین مقصد مشهور دنیا برای دانشجویان بین المللی بعد از آمریکا و انگلیس است. در استرالیا آموزش درکالج سالها قبل از تحصیلات تکمیلی با بسیاری از خدمات مراقبت از کودک و دریافت بودجه مالی همراه است.

استرالیا ۱۴ جایزه نوبل را دریافت نموده است که برخی از دانشمندان نوبل عبارتند از:

بران اشمیت فیزیک ۲۰۱۱

الیزابت هان بلکبرن فیزیولوژی وپزشکی ۲۰۰۹

بری ج مارشال فیزیولوژی و پزشکی  ۲۰۰۵

جی رابین وارن فیزیولوژی و پزشکی ۲۰۰۵

در ۲۰۱۵ نزذیک به ۵۰۰۰۰۰ دانشجوی بین المللی در استرالیا مشغول به تحصیل بودند.( که نسبت به ۲۰۱۴، ۱۰ درصد افزایش داشتند.)

دانشجویان چینی ۲۷.۳ درصد از دانشجویان بین المللی را تشکیل می دادند. بعد از آن هندی ها با ۱۰.۸ درصد و ویتنامی ها با ۴.۴ درصد بیشترین تعداد را تشکیل می دادند.

دوره های زبان انگلیسی در استرالیا دوره های متفاوت از قبیل دوره های کوتاه برای دانش آموزانی که برای بازدید استرالیا برای تفریح به این کشور می روند ، تا دوره های رسمی برای مهاجرت یا تحصیل را شامل می شوند. در سال ۲۰۱۴، ۶۶ درصد از افراد از کشورهای آسیایی شامل : چین، ژاپن، کره شمالی، تایلند و ویتنام در برنامه های زبان انگلیسی ثبت نام نمودند.

طرح جدید کمبو یک طرح برای ایجاد فرصت تحصیلات تکمیلی در استرالیاست که این طرح با هدف کمک به هزاران دانش اموز برای مطالعه و بدست اوردن تجربه کاری در منطقه از طریق کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تحصیلی است.

 

شرایط تحصیل در استرالیا
هشت دانشگاه برتر استرالیا که به گروه هشت معروفند و از لحاظ رتبه جهانی در شرایط خوبی قرار دارند نسبت به سایر دانشگاه ها شرایط سخت تری نسبت به سایر دانشگاه ها دارند.
هشت دانشگاه ممتاز استرالیا عبارتند از :

دانشگاه ملی استرالیا ( دانشگاه اِی اِن یو )

دانشگاه مُوناش

دانشگاه نیو ساوت ویلز

دانشگاه آدلاید

دانشگاه سیدنی

دانشگاه ملبورن

دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه وِستِرن استرالیا

 

بیمه دانشجویی استرالیا
بیمه دانشجویی در استرالیا اجباری است و مهاجران قبل از ورود به خاک استرالیا برای طول دوره تحصیلی بیمه می شوند. . هزینه ی بیمه برای یک شخص مجرد سالانه ۲۰۰۰ دلار استرالیا و برای یک خانواده ۴۰۰۰ دلار می باشد.

کار دانشجویی در استرالیا
سیستم استرالیا به مهاجرتی دانشجویان با ویزای دانشجویی استرالیا برطبق قوانین مهاجرتی این کشور مجاز به ۲۰  ساعت  کار در هفته در طول ترم و در طول تعطیلات به طور تمام وقت هستند. این امر به آنها کمک می کند با کار کردن همزمان با تحصیل بخشی از هزینه ی تحصیلات خود را بپردازند.

تقویم تحصیلی استرالیا
ترم های تحصیلی دانشگاه ها در استرالیا به ترتیب مارس (آغاز ترم پاییزی) و جولای (آغاز ترم بهاری) هستند.
کلاس های دانشگاه ازاوایل ماه مارس تا اواخرنوامبر جریان دارند.هرسال به دو ترم تقسیم می شود. با این حال بعضی مراکز دوره های سه ماهه ارائه می کنند و یا از ماه دسامبر تا فوریه مدارس تابستانه برگزارمی کنند.

هزینه های تحصیل در استرالیا
شهریه با توجه به دانشگاه محل تحصیل، رشته تحصیلی و دولتی بودن یا خصوصی بودن دانشگاه متغیراست.به عنوان مثال سیدنی دارای بالاترین هزینه های زندگی و آدلاید دارای کمترین می باشد. دانشجویان مهاجر باید شهریه دانشگاه خود را پیش از شروع هر ترم بپردازند؛همچنین برخی مؤسسات آموزشی علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری نیز مانند کتابخانه، آزمایشگاه، امکانات ورزشی و گردشگری دارند. برخی هزینه ها نیز مانند تجهیزات معماری یا عکاسی، خاص رشته انتخابی شما بوده در حالی که دیگر هزینه ها مانند خرید کتاب و نوشت افزارعمومی می باشند.. قيمت لوازم ضروری مثل غذا، نوشيدنی و لباس نسبتا پايين است ، ولی در مورد محصولات صنعتی چنين نيست؛ چرا كه بسياری از آنها از خارج از كشور وارد می شوند.

می توان گفت که هزینه زندگی در استرالیا هزینه ای بین 2000 تا 2500 دلار در ماه می باشد، که در سال هزینه ای بالغ بر 20000 تا 25000 دلار استرالیا می باشد.

 

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید