انواع ویزا در استرالیا

ویزای تحصیلی استرالیا

متقاضیانی که قصد تحصیل در یکی از مراکز معتبر آموزشی کشور استرالیا را داشته باشند. از طریق ویزای تحصیلی استرالیا، میتواند در این کشور به صورت تمام وقت تحصیل کرده و همراهان وابسته به او نیز میتوانند او را همراهی کنند. پیش از درخواست اخذ ویزای تحصیلی استرالیا جهت تحصیل در دانشگاه های استرالیا، متقاضی باید در یکی از مراکز تحصیلی استرالیا پذیرفته شده و همچنین شرایط مالی زندگی و تحصیلی در استرالیا را داشته باشد؛ بعد از آمریکا ، استرالیا دومین کشور از لحاظ جذب دانشجو میباشد. سیستم آموزش دانشگاهی در استرالیا انگلیسی است و با سیستم آمریکایی اکثر کشورهای دنیا متفاوت است.

شرایط تحصیل در استرالیا

استرالیا یکی از کشورهایی است که سرمایه گذاری زیادی جهت تولید علم کرده است و طبیعی است که دانشگاه های زیادی که دراین کشور وجود دارد که انتخاب دانشگاه را برای دانشجویان بسیار سخت خواهد کرد.هشت دانشگاه برتر استرالیا که به گروه هشت معروفند و از لحاظ رتبه جهانی درشرایط خوبی قرار دارند، شرایط سخت تری نسبت به سایر دانشگاه ها دارند و این مطلب به هیچ عنوان به معنی شرایط آسان پذیرش دانشجو در سایر دانشگاه ها نیست ! هشت دانشگاه برتر استرالیا عبارتند از :

دانشگاه ملی استرالیا ( دانشگاه اِی اِن یو )

دانشگاه نیو ساوت ویلز

دانشگاه آدلاید

دانشگاه سیدنی

دانشگاه ملبورن

دانشگاه کوئینزلند

دانشگاه وِستِرن استرالیا

دانشگاه مُوناش

لازم به ذکر است که عموما دانشگاه های استرالیا از لحاظ علمی از جایگاه خوبی برخوردار هستند و به عنوان مثال دانشگاه یو تی اِس که جزو گروه 8 نیست ، در رشته آی تی بالاترین رتبه را دارد و به مراتب جایگاه بهتری از دیگر دانشگاهها دارد.

هزینه زندگی دانشجویی دراسترالیا

هزینه زندگی در ایالت های مختلف استرالیا متفاوت است ولی به طور کلی هزینه ی زندگی و شهریه ی تحصیلی در استرالیا در مقایسه با آمریکا یا انگلیس کمتر است.؛این عامل باعث شده است تا تحصیل در دانشگاه های استرالیا در حین داشتن یک زندگی با سطح استاندارد بالا، برای دانشجویان مقرون به صرفه باشد.

هزینه زندگی دانشجویی برای فرد مجرد در استرالیا سالانه بین 17 تا 19 هزار دلار استرالیا می باشد که به این هزینه ها باید هزینه شهریه دانشگاه نیز افزوده شود.

بیمه دانشجویی استرالیا

بیمه دانشجویی در استرالیا اجباری است و مهاجران باید قبل از ورود به خاک استرالیا خود را برای طول دوره تحصیلی بیمه کنند.معمولا دانشگاه های استرالیا مقدمات این بیمه را برای دانشجو فراهم می کنند. هزینه ی بیمه برای یک شخص مجرد سالانه ۲۰۰۰ دلار استرالیا و برای یک خانواده ۴۰۰۰ دلار می باشد.

شرایط کار دانشجویی در استرالیا

سیستم مهاجرتی استرالیا به دانشجویان با ویزای دانشجویی این اجازه را می دهد که تا ۲۰ ساعت در هفته در طول ترم و در طول تعطیلات به طور تمام وقت کار کنند. این موقعیت بیش از پیش اوضاع را برای دانشجویان مقرون به صرفه می کند که در دانشگاه حضور یابند و در کنار آن با کار کردن بخشی از هزینه ی تحصیلاتشان را بپردازند.

تقویم تحصیلی استرالیا

ترمهای تحصیلی دانشگاه ها در استرالیا به ترتیب مارس (آغاز ترم پاییزی) و جولای (آغاز ترم بهاری) هستند.کلاس های دانشگاه از اوایل ماه مارس تا اواخر نوامبر جریان دارند. هرسال به دو ترم تقسیم می شود. با این حال بعضی مراکز دوره های سه ماهه ارائه می کنند و یا از ماه دسامبر تا فوریه مدارس تابستانه برگزار می کنند. سایت های دانشگاه های استرالیا لیستی از تاریخ ترم های دانشگاه ها ارائه می دهند.

هزینه های تحصیل در استرالیا

دانشجویان مهاجر باید شهریه دانشگاه خود را پیش از شروع هر ترم بپردازند همچنین برخی مؤسسات آموزشی علاوه بر شهریه دانشگاه هزینه های دیگری نیز مانند کتابخانه، آزمایشگاه، امکانات ورزشی و گردشگری دارند. برخی هزینه ها نیز مانند تجهیزات معماری یا عکاسی، خاص رشته انتخابی شما بوده در حالی که دیگر هزینه ها مانند خرید کتاب و نوشت افزار عمومی می باشند. به طور کلی شهریه با توجه به دانشگاه محل تحصیل، رشته تحصیلی و دولتی بودن یا خصوصی بودن دانشگاه متغیر است. بطور کلی هزينه ها از يك ايالت به ايالت ديگر و حتی در مناطق مختلف يك ايالت متفاوت است و به ميزان زيادی به منطقه ای كه در آن زندگی می كنيد و شيوه زندگی شما بستگی دارد ، بعنوان مثال سیدنی دارای بالاترین هزینه های زندگی و آدلاید دارای کمترین می باشد. قيمت لوازم ضروری مثل غذا، نوشيدنی و لباس نسبتا پايين است ، ولی در مورد محصولات صنعتی چنين نيست، چرا كه بسياری از آنها از خارج از كشور وارد می شوند.

میتوان گفت که هزینه زندگی در استرالیا هزینه ای بین 2000 تا 2500 دلار در ماه میباشد، که در سال هزینه ای بالغ بر 20000 تا 25000 دلار میباشد.

زبان انگلیسی در استرالیا

اغلب دانشگاه های استرالیا برای پذیرش، آیلتس آکادمیک با معدل کل 6.5 نیاز دارند و هیچیک از مهارتهای آیلتس نباید زیر 6 باشند. برای برخی رشته ها از قبیل معماری و یا روزنامه نگاری آیلتس 7 نیاز هست اما ممکن است برخی از دانشگاه ها شرایط بالاتر یا پایینتری را در نظر گرفته باشند.

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید