بهترین شهرها برای مهاجرت به استرالیا کدامند؟

می خواهید به استرالیا بروید اما نمی دانید کدام شهر را برای زندگی انتخاب کنید؟ خوب یک راه این است که به شهرهای مهم این کشور سفر کنید و آنها را به دقت ببینید و کیفیت زندگی در این شهرها را بسنجید. رفتن به کشور دیگر و تصمیم گیری راجع به اینکه در کدام شهر آن زندگی کنید، تصمیم آسانی نیست و مطمئنا بر روی شرایط جدید زندگی و رفاه شما تاثیر زیادی خواهد داشت. در اینجا ما اطلاعاتی راجع به بهترین مکان های استرالیا برای زندگی در اختیار شما قرار خواهیم داد که می تواند به شما در تصمیم گیریتان و در رابطه با کیفیت زندگی و فرصت های کاری در استرالیا کمک کند. اگر تصمیمتان را راجع به مکان زندگیتان گرفته اید و می خواهید قدم بعدی را بردارید، هر کدام از ایالت  های کشور استرالیا یک برنامه مهاجرتی به شما ارائه می دهد که بتوانید قدم هایتان را درست بردارید. برای جزئیات بیشتر مطالب زیر را به دقت بخوانید.

کدام شهرها بر اساس حرفه و شغلتان برای زندگی شما مناسب می باشد؟

اگر شما در کشور خود از قابلیت های کاری برخوردارید و تمایل دارید که در کانادا حرفه خود را ادامه دهید و در آن فعالیت داشته باشید، لازم است که حتما پیرامون اینکه در کدام شهر این کشور شانس بهتر برای استخدام شدن دارید، برسی هایی داشته باشید. در سال 2016 نرخ بیکاری استرالیا برحسب آمار این کشور، حدود 6 درصد بود. این درصد برای سال های زیادی ثابت و  از سال 1978 تا کنون ، به طور متوسط، 6.9 درصد بوده است که این نشان می دهد شما می توانید از آینده شغلی خوبی در این کشور برخوردار شوید.

چشم انداز شغلی در استرالیا

البته به خاطر داشته باشید که آماری که در بالا ذکر شد آماری کلی درباره تمام مشاغل است و ممکن است راجع به حرفه شما صدق نکند.  آمار پورتال اطلاعات بازار کار The Labour Market Information Portal پیرامون  بخش هایی که بیشترین تعداد افراد را در اختیار داشتند در ماه می 2016، به این صورت است: مراقبت های بهداشتی و مدد کاری اجتماعی 1،435،700  نفر، خرده فروشی 1،238،000 نفر، ساخت و ساز 1،037،500 نفر و خدمات حرفه ای، علمی و فنی (972،300) نفر است. مشاغلی که حداقل تعداد افراد را استخدام کردند عبارتند از رسانه های خبری و مخابرات 212،000 نفرو خدمات برق، گاز، آب و زباله 143،100 نفر. اگر می خواهید بدانید که چشم انداز شغلی در حوزه شغلی شما در استرالیا چگونه است، نگاهی به Job Outlook باندازید. این طراحی، ابتکار دولت برای ارائه چشم اندازی از نحوه عملکرد بازار کار مناطق مختلف در این کشور است. این منبع برای افرادی که به دنبال شغل و یا آموزش بیشتر می باشند بسیار مناسب است. برای افرادی که دارای مهارت خاص هستن و قصد رفتن به استرالیا را دارند ویزاهای خاصی وجود دارد. شما می توانید از لیست مشاغل مهارتی، مشاغل مورد نیاز کشور استرالیا را بیابید. مشاغل موجود در این فهرست عبارنتد از: مدیر پروژه ساخت و ساز، مدیریت مهندسی، مدیریت مرکز مراقبت از کودکان، مدیریت پزشکی، مدیریت کلینیک پرستاری، کارشناس بیمه ، معمار، نقشه بردار، مهندس شیمی، مهندس سازه، دامپزشک، معلم خصوصی، پزشک عمومی، ماما، پرستار ، مهندس نرم افزار، مدافع حقوق بشر، کارمند اجتماعی، نقاش، سرپرست و متخصص دندانپزشکی. اگر شما ترجیح می دهید در همان ابتدای ورودتان به استرالیا خیالتان از بابت شغلتان راحت باشد،  می توانید شروع به جستجو در پورتال های شغلی مانند SEEK و jobsearch.gov.au کنید و برای شغل مورد نظرتان درخواست دهید. شما همچنین می توانید درباره مشاغلی که به دنبال جذب نیرو و اینکه با توجه به حرفه شما کدام شهر بیشترین جذب نیرو را دارد، اطلاعاتی به دست بیاورید.

میزان دستمزدها در استرالیا 

میزان دستمزد در استرالیا ممکن است با کشور خودتان متفاوت باشد. شما با توجه به شرکت ، نوع شغل  و جنسیت، میزان حقوقتان می تواند متفاوت باشد و تنها می تواند ایده کلی از دستمزد شغل مورد نظرتان داشته باشید. در اینجا، ما با همکاری وب سایت های جستجوی شغلی و رتبه بندی های Glassdoor وبا توجه به دستمزدهای پرداخت شده به کارکنان، متوسط درآمد و میزان آن، بر حسب جنسیت کارکنان و به منظور درک بهتر دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه های استرالیا از میزان درآمد مورد انتظارشان،  را به اشتراک گذاشتیم.

زندگی در سیدنی استرالیا

شهر سیدنی  به خاطر سواحل باندی بیچ  Bondi Beach  و بندر نمادین آن در تمام دنیا مشهور است. این شهر بزرگ ترین و قدیمی ترین شهر در استرالیا است و به خاطر زیبایی طبیعی و تنوع فرهنگی آن مشهور می باشد. مانند هر شهر بزرگ دیگر، سیدنی نیز شهری پرهیاهو و یکی از مکان های خارقالعاده دنیاست. آب و هوای سیدنی معتدل است و ماه های گرم آن از نوامبر تا فوریه می باشد. دمای هوا در این ماه ها به 30 درجه سلسیوس و گاهی حتی بیشترمی رسد. سیدنی زمستان سختی ندارد و و دمای آن به ندرت به زیر 8 درجه سلسیوس، آن هم در شب می رسد.

مکانی برای زندگی

شهر سیدنی با جمعیت 4.5 ملیون نفر بزرگ ترین شهر استرالیاست. منطقه تجاری مرکزی (CBD) مکانی شلوغ در نزدیکی بندر است، اما اطراف آن تا شمال، جنوب و غرب کشیده می شود. زندگی در مرکز شهر بسیار گران است علی الخصوص موقعی که شما اولین بارتان است که در چنین منطقه ای زندگی می کنید. با این حال اگر خوب جستجو کنید گزینه های خوب و مقرون به صرفه تری می توانید پیدا کنید. اگر شما به زندگی مدرن و جوان پسندانه علاقه دارید، حومه غربی مرکز می تواند برای شما جالب توجه باشد، اگر خواهان محیطی دوستانه و خانوادگی هستید، حتما به Hills District و یا سواحل شمالی نگاهی بیندازید. اگر تمایل دارید که درمنطقه هم وطنان خود سکونت داشته باشید، می توانید غرب سیدنی که شمار زیادی از مهاجران در آن زندگی می کنند را انتخاب کنید. به عنوان مثال، بسیاری از مهاجران هند در منطقه Parramatta ، و مهاجرانی از بریتانیا و نیوزیلند در جنوب غربی شهر ودر اطراف مناطق Macarthur و Blue Mountains زندگی می کنند.

سیستم حمل و نقل سیدنی

سیستم حمل و نقل در سیدنی در میان ساکنان آن محبوب نیست. بسیاری از افراد در سیدنی ترجیح می دهند که با ماشین در شهر رفت و آمد کنند که البته بسیار وقت گیر و همراه با ترافیک های زیاد است. این امر به خصوص در ساعت های پر رفت و آمد و در منطقه تجاری مرکزی صادق است که این باعث می شود پارک کردن ماشین در داخل و اطراف این منطقه (CBD ) بسیار سخت و گرانقیمت باشد. خوشبختانه سیدنی دارای سیستم حمل و نقل عمومی گسترده ای است که تقریبا تمام منطقه شهری را تحت پوشش دارد. مسافرین می توانند از قطار، اتوبوس و یا قطار سبک  ریلی و یا کشتی برای رفت و آمد استفاده کنند. برای پرداخت هزینه های حمل و نقل عمومی در سطح شهر، باید یک کارت Opal خریداری کنید. این کارت شبیه به کارت Oyster لندن است و باعث می شود سفر در سراسر شهر برای شما آسان ترباشد.

شرایط کاری در سیدنی استرالیا

اقتصاد سیدنی بزرگتر از شهرهای هنگ کنگ یا سنگاپور است و هر ساله بیش از 306 میلیارد دلار کالا و خدمات را تولید می کند. صنایع عمده در این شهر شامل خدمات مالی و حرفه ای، تولیدی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، گردشگری، تحقیق و آموزش و صنایع نوآورانه است. چشم انداز اشتغال در سیدنی، به خاطر فرصت ها ی کاری موجود و نرخ کم بیکاری، خوب است.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در سیدنی

شهر سیدنی دارای دانشگاه ها و موسسات آموزشی بسیاری است که میتواند دامنه علمی شما را گسترش دهد. دانشگاه سیدنی (USYD) و دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)،  در فهرست رتبه بندی دانشگاه QS، به ترتیب دررتبه های 46 و 49 قرار دارند. دانشگاههای دیگری نیز مثل Macquarie، دانشگاه فناوری سیدنی (UTS) و دانشگاه غرب سیدنی (UWS) نیز در این شهر وجود دارند. در هر رشته ای که بخواهید تحصیل کنید، مطمینا آن را در این دانشگاه ها خواهید یافت.

هزینه زندگی سیدنی استرالیا

سیدنی گران ترین شهر استرالیا برای زندگی است و حتی می تواند در فهرست گران ترین شهرهای دنیا قرار گیرد. بر اساس تحقیق SQM، در ماه فوریه 2017، در شهر سیدنی متوسط هزینه اجاره یک واحد 509.30 دلار و برای یک خانه 743.60 دلار در هفته بود.

زندگی در ملبورن استرالیا

ملبورن پایتخت ویکتوریا است و دومین شهر بزرگ استرالیا می باشد. مرکز شهر در امتداد ساحل رودخانه یارا Yarra  است. این شهر اغلب به عنوان پایتخت فرهنگی و ورزشی استرالیا شناخته می شود و همچنین محل بسیاری از رستوران ها  و تفریحات شبانه در استرالیا است. جای تعجب نیست که مجله اکونومیست مرتبا ملبورن را یکی از پر جاذبه ترین شهرهای جهان نامید. اگر بخواهیم راجع به آب و هوای این شهر صحبت کنیم، می توانیم بگوییم که در یک شب این شهر،  چهار فصل را می توان دید. تغییرات چهار فصل در این شهر وجود دارد، اما در یک روز نیز می توان تغییرات جوی را دید. از آنجایی که این شهر نسبت به شهر سیدنی جنوبی تر است، سرمای زمستان نسبت به این شهر در آن کمتر احساس می شود.

مکانی برای زندگی

انتخاب اینکه در کدام بخش ملبورن زندگی کنید، بستگی به سبک زندگی و ارجحیت های شما دارد. شما می توانید در حومه St Kilda و در کنار خلیج کوچک زندگی کنید و یا اینکه دورتر از خلیج و در Sandringham که بسیار پر سر و صداست اما بیشتر حال و هوای روستا را دارد را برای زندگی انتخاب کنید. Fitzroy که در شمال شرقی ملبورن قرار دارد، مکانی ساده اما پر جنب و جوش و یکی از قدیمی ترین مناطق شهر است. Richmond مرکز فروش اجناس عمده است که در آن کافه ها و رستوران های زیادی نیز وجود دارد. Camberwell و Surrey Hills دو منطقه کلاسک و پر درخت هستند که به خصوص برای گردش های خانوادگی مناسب می باشد. ملبورن شهری با فرهنگ های مختلف است و در مناطق مختلف آن، بخش های بزرگی وجود دارد که ساکنین آنها یونانی، ایتالیایی چینیو یا هندی هستند.

حمل و نقل در ملبورن

یک سیستم شبکه ای در مرکز شهر ملبورن قرار دارد که عبور و مرور را در این شهر راحت تر کرده است و   سیستم حمل و نقل عمومی وسیع آن، به خصوص در مناطق مرکزی شهر،  بسیار کارآمد و برای استفاده آسان می باشد. بخش ها ی مختلف این شهر با استفاده از قطار و واگنهای برقی به هم مرتبط هستند و در جاهایی که این وسایل وجود ندارند، اتوبوس هایی برای خدمات رسانی موجود است. شما برا ی استفاده از این وسایل نقلیه و پرداخت هزینه آنها، حتما باید یک کارت myki خریداری کنید.

شرایط کاری ملبورن

چشم انداز کاری خوبی برای افرادی که قصد زندگی در ملبورن را دارند وجود دارد. در مجموع مهمترین صنایع در ملبورن و ویکتوریا، شامل صنعت خودرو، حمل و نقل هوایی، ساخت و ساز ساختمانی، آموزش، مهندسی، پرستاری، خدمات مالی و فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد. بسیاری از کارفرمایان ملبورن به گرمی از مهاجرانی که به دنبال کار هستند، استقبال می کنند و در کل می توان گفت که نرخ بیکاری به میزان قابل ملاحظه ای در اینجا پایین است.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در ملبورن

ایالت ویکتوریا در استرالیا دارنده بیشترین دانشجویان و فارغ التحصیلان در آسیا است و همچنین برخی از موسسات اموزشی معتبر در سطح دنیا، در شهر ملبورن قرار دارند. دانشجویان می توانند در موسسه فناوری سلطنتی ملبورن (RMIT)، دانشگاه ملبورن، دانشگاه لا ترب La Trobe University، دانشگاه موناش Monash University و یا برخی دیگر از موسسات آموزشی تحصیل کنند. هم دانشگاه موناش و هم ملبورن عضو گروه هشت هستند، گروه هشت ائتلافی از هشت دانشگاه برجسته استرالیا در حوزه تحقیقات است. در سال 2017 شهر ملبورن به خاطر داشتن بهترین دانشجویان، در رتبه پنجمین دانشگاه برتر دنیا انتخاب شد.

هزینه زندگی در ملبورن استرالیا

شاید ملبورن گران تر از سیدنی نباشد، اما باز هم می توان آن را شهری گرانقیمت دانست. در فوریه 2017، متوسط هزینه اجاره یک واحد در ملبورن 483.90 و برای خانه 504.20 دلاردر هفته بود.

زندگی در بریزبن Brisbane استرالیا

آنچه که باعث شده بسیاری از مهاجران جذب این شهر که سومین شهر استرالیا از لحاظ بزرگی است شوند، آب و هوای آن می باشد. این شهر در مرز مناطق استوایی است و به همین دلیل نسبت به ملبورن و سیدنی از آب و هوای گرم تری برخوردار است و ممکن است  روزهای متوالی شاهد تابش آفتاب باشید. اگر چه شهر بریزبن شهر بزرگی است، اما فضای آن آرام و راحت است. از این شهر می توان به آسانی به مناطق مطلوب برای تعطیلات تابستانی مانند ساحل طلا Gold Coastو ساحل آفتاب Sunshine Coast دسترسی داشت.

مکانی برای زندگی

بسیاری از مردم به خاطر آب و هوای شهر بریزبن و قیمت های مناسب خانه به این شهر نقل مکان می کنند که باعث شده جمعیت این شهر رشد کند و به 2 میلیون نفر برسد. مرکز شهر بریزبن بسیار پرجمعیت و در کنار ساحل رود بریزبن قرار دارد و حومه شهرنیز در اطراف آن می باشد. در مناطق حوالی مرکز شهر مثل Auchenflower و Paddington نیز می توانید خانه هایی با قیمت های نزدیک به مرکز شهر پیدا کنید. اگر بیشتر تمایل دارید که در یک منطقه مناسب برای خانواده زندگی کنید، بهتر است منطقه Morayfield که در شمال شهر بریزبن قرار دارد را مد نظر داشته باشید و اگر دوست دارید خارج از شهر زندگی کنید، این امتیاز برای شما شما وجود دارد که از خانه های بزرگ تری برخوردار باشید و در عین حال از وسایل حمل و نقل عمومی دور نیستند. 

سیستم حمل و نقل بریزبن

طرح سیستم شبکه بندی و ماهیت منسجم این شهر باعث شده که رفت و آمد با وسایل نقلیه در این شهر آسان باشد.  اگر بخواهید رانندگی کنید وجود خیابان های یک طرفه این امر را تا حدودی برای شما مشکل خواهد کرد، اگر چه این امر در شهر ها ی کوچکی مثل کانبرا و آدلاید ممکن است زیاد ایجاد مشکل نکند، اما برای شهرای بزرگ مثل سیدنی بسیار اینگونه نیست. با این حال، سیستم حمل و نقل عمومی در بسیاری از مناطق مهم شهر وجود دارد که در دسترس همگان است و شما می توانید با استفاده از از سیستم فروش بلیط TransLink از قطار، کشتی و اتوبوس استفاده کنید. با بزرگ تر شدن شهر، سیستم حمل و نقل عمومی آن نیز بزرگ ترمی شود.

شرایط کاری در بریزبن

اقتصاد پررونق شهر بریزبن همراه همراه با محیط آرام آن، باعث می شود شما از سبک زندگی برخوردار شوید که ممکن است در دیگر شهرها نداشته باشید. صنایع عمده این منطقه شامل هتلداری، گردشگری، بهداشت، امور مالی، کسب و کار تجاری و تولید است. از آنجایی که شهر بریزبن به سرعت در حال رشد است، از چشم انداز کاری خوبی برخوردار است و فرصت های شغلی مناسبی برای متقاضیان واجد شرایط می تواند وجود داشته باشد.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در بریزبن

اگر به دنبال فرصت های تحصیلی هستید، می توانید در بریزبن دانشگاه ها و موسسات آموزشی که تمام رشته ها و مسیرهای شغلی را ارائه می دهند را مد نظر داشته باشید. دانشگاه Queensland (UQ) قدیمی ترین دانشگاه این منطقه است. این دانشگاه بیش از 51000 دانشجو دارد و در رتبه بندی جهانی QS، رتبه 51 را از آن خود کرده است. از دیگر دانشگاه های معتبر این منطقه می توان دانشگاه  Griffith ، دانشگاه فن آوری Queensland (QUT)، و دانشگاه Queensland غربی (USQ) را می توان نام برد.

هزینه زندگی در بریزبن استرالیا

هزینه زندگی در بریزبن کمتر از شهر سیدنی است و می توان گفت که قیمت خانه در این شهر بالا نیست، به همین دلیل بسیاری از مردم به شمال و ایالت نور خورشید Sunshine State تغییر مکان می دهند. درماه فوریه سال 2017، اجاره بهای یک واحد در این منطقه 371.40 دلار و برای خانه 450.60 دلار برای یک هفته بود.

زندگی در هوبارت Hobart استرالیا

شهر هوبارات که پایتخت تاسمانی می باشد، هم فضای درونی وهم محیط پیرامون آن بسیار آرامبخش و برای مهاجران جذاب است. برخلاف سیدنی و ملبورن که شهرهای شلوغ و پر سر و صدا هستند، در هوبارت می توانید آرامش بیشتری بیابید. این شهر از لحاظ فرهنگی غنی و مکانی مناسب برای دوست داران غذا است. هوبارات جنوبی ترین شهر کاناداست و دمای آن در زمستان تا زیر 4 درجه سلسیوس می رسد که این امر باعث شده که در بین بزرگ ترین شهرهای استرالیا، سرد ترین شهر باشد. در تابستان آب و هوای آن گرم و دلچسب است و تا 20 درجه سلسیوس می رسد. 

مکانی برای زندگی

هوبارت که دومین شهر قدیمی در استرالیا است، در کنار رودخانه Derwent و در کوه پایه های Mount Wellington قرار دارد. درامتداد رودخانه Derwent مناطق زیبایی وجود دارد  اما با این حال، مناطق تاریخی اطراف Battery Point و یا چشم انداز های خلیج سندی  Sandy Bay عامه پسند تر است. شما اگر با خانواده قصد مهاجرت به این شهر را دارید، حتما بخش های غربی Kingston که به خاطر فضای صمیمی و دوستانه اش معروف است، را مدنظر داشته باشید.

حمل و نقل در هوبارت

برای رفت و آمد در شهر هوبارت می توانید از ماشین خود و یا اتوبوس استفاده کنید. ایستگاه های اتوبوس در مقابل اداره پست مرکزی قرار دارد و بیشتر نقاط شهر را پوشش می دهد. شما می توانید مستقیما از راننده بلیت خود را خریداری کنید.

شرایط کاری در هوبارت

هوبارت دارای اقتصاد جزیره ای است که به معنی آن است که تا حدی در برابر نوسانات جهانی بازارهای بین المللی محافظت می شود. هرچند که اغلب رشد اقتصادی در این منطقه سریع نیست، اما همچنان برای مهاجران دارای مهارت، چشم انداز کاری مناسب وجود دارد.

لیست مشاغل که برنامه مهاجرتی دولت State Migration Plan ارایه می دهد، شامل مشاغلی در حوزه صنایع مانند ساخت و ساز، بهداشت، هتلداری، خودرو، صنعت ساخت نوشیدنی و مهندسی می شود. دپارتمان امور خارجه تاسمانی در وزارت امور خارجه، می تواند به افرادی که به استرالیا می روند و به دنبال کار هستند، کمک کند.

لیست مشاغل تحت برنامه مهاجرت دولت شامل مشاغلی در زمینه صنایع مانند ساخت و ساز، بهداشت، هتلداری، خودرو، صنعت و شراب سازی و مهندسی می باشد. بخش دولتی تاسمانی در وزارت امور خارجه می تواند به افرادی که به استرالیا می روند و به دنبال کار هستند، کمک کند.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در هوبارت

دانشگاه تاسمانی، موسسه ای معتبر و یکی از قدیمی ترین دانشگاه ها در استرالیا است. این دانشگاه  بیش از 30،000 دانش جو دارد. ساکنان هوبارت همچنین می توانند از طریق TasTAFE، که طیف وسیعی از دوره های آموزش حرفه ای را ارائه می دهد، به تحصیل خود ادامه دهند.

هزینه زندگی در هوبارت استرالیا

گرچه املاک و مستغلات در بخش های خاصی از هوبارت گران است، با این حال به طور کلی هزینه زندگی کمتر از سایر مناطق استرالیا است. البته برخی از کالاها و خدمات مثل برق می توانند نسبت به دیگر مناطق گران تر باشند.

درماه فوریه سال 2017، اجاره بهای یک واحد در هوبارت 306.10 دلار و متوسط اجاره بهای خانه در شهر سیدنی 450.60 دلار برای یک هفته بود.

زندگی در آدلاید استرالیا

شهر آدلاید به خاطر آب و هوای مدیترانه ای و جمعیت حدود 1.3 میلیون نفر، به طور روز افزون برای تازه واردان به استرالیا جذاب می شود. این شهر که پایتخت جنوب آسترالیا ست، دارای سبک زندگی راحت، به صرفه و شرایط آب و هوایی خوشایند است. آب و هوای این شهر بسیار مطلوب است و فقط گاهی در شب های زمستان به 7 درجه سلسیوس زیر صفر می رسد و دمای متوسط آن در تابستان تا 20 درجه سلسیوس بالای صفر است.  ادلاید اغلب به عنوان شهری بسیار بزرگ تلقی نمی شود به همین دلیل قیمت خانه در آن به اندازه شهرهای بزرگ نیست. متوسط قیمت خانه در ادلاید 400,000 است و البته املاک نزدیک ساحل گران تر از املاک دور از آن می باشد.

مناطق تاریخی حومه سواحل Glenelg، یکی از مکان های بسیار پرطرفدار است، در حالی که پارک های Aberfoyle، Belair و Banksia برای گردش های خانوادگی مناسب تر میباشند.

حمل و نقل در آدلاید

طراحی شهر آدلاید به گونه ای است که رانندگی در آن آسان است، همچنین شما می توانید به راحتی به اتوبوس، قطار، تراموا که در سراسر شهر وجود دارند دسترسی داشته باشید.

شرایط کاری در آدلاید

در حال حاضر به خاطر مهاجرت افراد شاغل دارای مهارت، آدلاید با کاهش جمعیت روبرو است. هرچند که پذیرش مهاجران ماهر می تواند این مشکل را برطرف کند، اما به خاطر ساختار محدود کننده پذیرش مهاجرین و صدور ویزا درجنوب استرالیا، از این امر ممانعت به عمل می آید.  

برآورد Bluestone Migration نشان می دهد که آدلاید سالانه به 5000 مهاجر دارای مهارت نیاز دارد که مسلما باید افرادی مناسب و ماهر از لحاظ شغلی باشند. سازمان مهاجرت جنوب استرالیا می تواند در تقاضای درخواستتان برای مهاجرت به شما کمک کند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دهد. صنایع عمده در آدلاید شامل مراقبت های بهداشتی، تولید، خرده فروشی، ادارات دولتی، آموزش و پرورش هستند.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در آدلاید

افرادی که می خواهند درجنوب استرالیا تحصیل کنند، می توانند دانشگاه های  آدلاید را برای تحصیل انتخاب کنند. طبق راهنمای دانشگاه های برتر 2017، دانشگاه جنوب استرالیا مکانی مناسب برای پیشرفت علم و کسب مهارت های اجتماعی است. دانشگاه آدلاید از لحاظ قدمت،  سومین دانشگاه استرالیا و برحسب رتبه بندی  QS، در بین 300 دانشگاه برتر دنیاست. کالج برادفورد دانشجویان بین المللی را می پذیرد. دانشگاه فلیندرز و دانشگاه استرالیا نیز برنامه های درسی بین المللی را ارائه می دهند.

هزینه زندگی در آدلاید استرالیا

شهر آدلادید یکی از آن جمله شهرهای استرالیا است که هزینه زندگی در آن بالا نیست. قیمت کالاها، خدمات و منزل در آن مناسب است.

درماه فوریه سال 2017، اجاره بهای یک واحد در آدلاید 289.70 دلار  و اجاره بهای برای خانه در سیدنی 450.60 دلار برای یک هفته بود. اجاره بهای خانه درسیدنی 370.50 دلار برای یک هفته است.

زندگی در کانبرا استرالیا

اینکه سیدنی که بزرگ ترین شهر استرالیا پایتخت این کشور نیز می باشد، تصوری غلط است. در حقیقت مرکز استرالیا، یعنی شهر کانبرا،  یکی از کوچکترین شهرهای این کشوراست که جمعیت آن به بیش از 373,000 نفر می‌رسد. این شهر بخشی از ناحیه فدرال با نام Australian Capital Territory (ACT) است. از آنجایی که پارلمان استرالیا در کانبرا است گردشگران و افرادی که جویای کار هستند به طور مرتب به این شهر وارد می‌شود.

آب و هوای کانبرا بسیار خشک و در زمستان بسیار سرد می باشد و در فصل تابستان بالاترین درجه ی آن ۲۰ درجه سلسیوس است.

مکانی برای زندگی

عبور دریاچه ی Burley Griffin از مرکز شهر کانبرا،  باعث شده که این شهر به دو قسمت تقسیم شود. در قسمت شمالی آن مراکز خرید و تجاری و همچنین موسساتی مانند Australian War Memorial and National Library وجود دارد. پس از این مناطق حومه های اصلی شهر وجود دارد که بسیاری از دولتمردان در آنجا زندگی می کنند.  حومه هایی مانند آینسلی و اوکانر، مناطق محبوب برای زندگی خانوادگی هستند، در حالی که اکثریت ساکنان برادون و مدنی در آپارتمان زندگی می کنند. 

جایگاه سفارت و مثلت پارلمانی Parliamentary Triangle در جنوب دریاچه است، هر چند که در این منطقهمناطق مسکونی نیز وجود دارد، با این حال جمعیت آن نصف جمعیت شمال است و یکی از ویژگی های آن  خانه های گران قیمت در کنار دریا مانند سواحل کینگستون می باشد.

سیستم حمل و نقل کانبرا

از آنجایی که کانبرا به طور هدفمند به عنوان پایتخت استرالیا طراحی شده است استفاده از وسایل نقلیه در این شهر آسان است واگر شما برای رسیدن به مقصدتان از ماشین خود استفاده کنید، زمان رسیدنتان بیش از بیست دقیقه نخواهد بود.  از آنجائیکه این شهر شهری مثبت است است، اکثر افراد ترجیح می‌دهند پیاده روی و یا از دوچرخه استفاده کنند.

شهر کانبرا شهر کوچکی است به همین دلیل نیازی به سیستم حمل و نقل و تراموا در حومه آن ندارد.  در این شهر سیستم اتوبوسرانی درون شهری گسترده، ایستگاه های قطاروهمچنین اتوبوس های بین شهری برای مسافرت به دیگر شهرها وجود دارد.

زندگی کاری کانبرا

بسیاری از ساکنان کانبرا کارکنان دولتی هستند که برای دولت استرالیا و یا ACT کار می‌کنند. با این حال بسیاری از افراد در بخش خصوصی مشغول به کار هستند و این باعث شده است که کانبرا مکانی مناسب برای تاجران باشد. اگر چه شهر کانبرا شهری کاملا تجاری در استرالیا تلقی نمی شود، با این حال نرخ پایین بیکاری و درآمد بالا برای مشاغل تمام وقت باعث شده که این شهر مکانی مناسب برای کار کردن باشد.

زندگی در داروین استرالیا

داروین به خاطر موقعیت گرمسیری آن، مکانی بینظیر و آرام بخش است. اطراف این شهر را مناظری طبیعی احاطه کرده که در سطح جهان کم نظیر اند و شما می توانید از مکان های تفریحی شبانه وآب و هوای مطبوع آن در کل سال لذت ببرید. آب و هوای این منطقه استوایی همراه با فصل های خشک و مرطوب است. ماه های خشک آن از ماه آوریل تا اکتبر است و علی الخصوص در این دو ماه هوا بسیار عالی همراه با آسمانی صاف و شب های زیباست.  فصل های بارانی آن همراه با طوفان و دمای آن معملا 30 درجه سلسیوس است.

مکانی برای زندگی

داروین جمعیتی حدود 100،000 نفر دارد و مهاجران با فرهنگهای مختلف در این شهر زندگی می کنند و می تواند محیطی دلچسب برای مهاجرین جدید باشد. قیمت خانه در این شهر، در مقایسه با دیگر شهرهای استرالیا تقریبا بالاست و قیمت متوسط خانه در حومه های Bayview و Fannie Bay به یک ملیون دلار می رسد. مناطق Wanguri و Wulagi برای زندگی خانوادگی مناسب ترمی باشند.

حمل و نقل داروین

بهترین گزینه برای عبور و مرور در داروین، رانندگی است. از آنجایی که این شهر، شهر بزرگی نسیت  ترافیک سنگین در آن وجود ندارد و معمولا مسیرهای رفت و آمد طولانی نیستند. برا ی رفت وآمد در مرکز شهر نیز می توانید از اتوبوس استفاده کنید.

شرایط کاری در داروین

شهر داروین در حال حاضر در حال رشد اقتصادی است که امکانات بندرگاه جدید، فرودگاه در حال پیشرفت و ساخت راه آهن شمال به جنوب به  این رشد همچنان کمک می کند و برای مهاجرین دارای مهارت این شهر فرصت های شغلی خوبی را ارائه می دهد. صنایع عمده در این منطقه شامل ساخت و ساز، خرده فروشی، مسکن و خدمات غذایی، ادارات دولتی و مراقبت های بهداشتی است.

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در داروین

دانشگاه چارلز داروین (CDU) دارای 21000 دانش آموز در چهار شعبه دانشگاهی و چهار مرکز آموزشی آن است. این دانشگاه در میان 2 درصد دانشگاه های برتر دنیا و یکی از ده دانشگاه برتر استرالیاست و کیفیت آموزشی در آن بسیار بالا می باشد.

هزینه زندگی در داروین استرالیا

داروین تقریبا شهر گران قیمیتی است. ممکن است شما انتظار داشته باشید که به خاطر موقعیت جغرافیایی داروین، کالا ها و خدمات در آن گران قیمت باشند، ولی در عوض دارای بازار املاک و مستغلات رقابتی است که موجب بالا رفتن قیمت ها می شود.

درماه فوریه سال 2017، اجاره بهای یک واحد درداروین 426  دلار و اجاره بها برای خانه 567.50 دلار برای یک هفته بود.

زندگی در پرث استرالیا

آخرین و البته یکی از مهم ترین شهرهای بزرگ استرالیا که در اینجا ذکر می شود شهر پرت است. این شهر به خاطر داشتن آب و هوای عالی و سواحل آرام بخش آن، قطعاً مکانی مناسب برای زندگی می تواند باشد. جمعیت این شهر حدود 1.25 میلیون نفر است و اگر چه یکی از بزرگ ترین شهرهای بزرک است که از دیگر شهرها دور می باشد، مانند همسایه هایش مکانی جالب توجه می تواند باشد. آب و هوای شهر پرت معمولا گرم و دلچسب هست و به دماهای خیلی پایین نمی رسد. بالاترین دمای آن در تابستان 30 درجه سلسیوس و کمترین دمای آن در زمستان 18 درجه سلسیوس است.

جایی برای زندگی

بخش تجاری مرکزی شهر پرت در اطراف بانک های Swan River و مناطق اطراف آن می باشد. محوطه های شمالی و شرقی این شهر بهترین مناطق برای زندگی هستند. مهاجران زیادی در این شهر زندگی می کنند و بسیاری از مهاجران بریتانیایی این شهر را خانه خود می دانند.

حمل و نقل پرث

اگرچه رانندگی در شهر پرث آسان است اما بهتر است که تازه واردان به این شهر از اتوبوس استفاده کنند زیرا هم مطمین و هم ارزان قیمت است. برای استفاده آسان از سیستم گسترده حمل و نق اتوبوس و قطار، می توانید SmartRider تهیه و هزینه بلیت را پرداخت کنید.

شرایط کاری در پرث

منابع طبیعی زیادی در غرب استرالیا وجود دارد و رونق معادن در این منطقه باعث شده که کارگران زیادی به آن جذب شوند.  دیگر صنایع محبوب در این منطقه شامل صنایع گردشگری، تولید، خدمات مالی، مراقبت های بهداشتی، و فناوری اطلاعات و ارتباطات است. با این حال، به خاطر اندازه شهر، ممکن است پیدا کردن شغل نسبت به سیدنی یا ملبورن کمی سخت تر باشد. 

دانشگاه ها و موسسات آموزشی در پرث

دانشگاه غرب استرالیا (UWA) عضو گروه هشت است و یکی از موسسات آموزشی برتر در سطح استرالیا است که البته به تازگی از رتبه 100 دانشگاه برتر دنیا خارج شده است. برخی دانشگاه های دیگر مثل  Curtin University، Murdoch University و Cowan University (ECU) با ارائه بسیاری از رشته ها، برای دانشجویان می توانند گزینه های خوبی باشند.

هزینه زندگی در پرث استرالیا

هرچند که شهر پرث از لحاظ هزینه زندگی  شهر گرانقیمتی نیست، با این حال به خاطر دوری آن از شهرهای دیگر، برخی کالاها و خدمات آن گران قیمت هستند. به خاطر رونق منابع، قیمت خانه در این شهر گران، اما اجاره بهای خانه همچنان مناسب است.

درماه فوریه سال 2017، در شهر پرث اجاره بهای یک واحد 337.20 دلار و اجاره بهای خانه  435.50 دلار برای یک هفته است.

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید