کالوکیشن شماره 41

درس کالوکیشن روز 41

history

 

By studying history, people can draw on the experience of the generations before them, taking a similar path to success and avoiding a dead-end.

با مطالعه تاریخ، افراد میتوانند از تجربه نسل های قبل خود استفاده کنند، از همان مسیر مشابه برای موفقیت استفاده کرده و از مشکلات و بن بست ها اجتناب کنند.

 

To students, studying history is not only to seek knowledge, but also to enhance their skills and make themselves all-round individuals.

برای دانشجویان، مطالعه تاریخ نه تنها برای کسب دانش است، بلکه از آن برای بالا بردن مهارت ها و تبدیل خود به یک فرد کامل استفاده میکنند.

 

Although studying history is beneficial, its importance should not be overstated. The world is changing so rapidly that the lesson from the past might be applicable/down-to-earth in particular circumstances only.

اگرچه مطالعه تاریخ مفید است، در اهمیت آن نیز نباید بیش از اندازه اغراق کرد. دنیا به سرعت در حال تغییر است به طوریکه درس گرفتن از گذشته ممکن است تنها در شرایط خاص کاراست.

 

Museums impart knowledge to visitors through different means. One is collecting and displaying objects of scientific, artistic or historical importance at a specific site.

موزه ها از طریق ابزارهای متفاوت، دانش را به بازدیدکنندگان منتقل میکنند. یکی از این روش ها جمع آوری و به نمایش گذاشتن اهمیت اشیاء علمی، هنری و یا تاریخی در یک مکان خاص است.

 

When a historic site or a site that shows a country's cultural heritage is made accessible to the public, visitors from all over the world will soon flock there.

زمانی که یک سایت تاریخی و یا مکانی که میراث فرهنگی یک کشور را نشان میدهد برای عموم آزاد میشود، بازدیدکنندگان از تمام دنیا خیلی زود به سمت آن هجوم می آورند.

 

Demolition of such buildings will inflict damage on cultural heritage and prevent architects from drawing their inspiration from their predecessors.

تخریب چینن ساختمان هایی، به میراث فرهنگی آسیب میزند و به معماران اجازه نمیدهد از پیشینیان خود الهام بگیرند

 

دانلود فایل صوتی توضیح درس روز چهل و یکم کالوکیشن

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

ارسال دیدگاه جدید (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام. اقا حامد در یکی از درس ها فرمودن لازم نیست برای نوشتن در مورد یک موضوع مشخص دایما به دنبال کلمات هم معنی باشید و مثال کتابی که در مورد کودک نوشته میشه رو زدن که اینکه همیشه واژه کودک نوشته بشه ایرادی نداره چون موضوع درباره کودک . ایا اگر یک...

سلام. اقا حامد در یکی از درس ها فرمودن لازم نیست برای نوشتن در مورد یک موضوع مشخص دایما به دنبال کلمات هم معنی باشید و مثال کتابی که در مورد کودک نوشته میشه رو زدن که اینکه همیشه واژه کودک نوشته بشه ایرادی نداره چون موضوع درباره کودک . ایا اگر یک رایتینگ با این عنوان داشته باشیم ایرادی نداره در تمام رایتینگ کلمه inteligence رو استفاده کنیم و یا باید از تکرار پرهیز کرد و سینونیم هاشو نوشت هربار. ممنووووونم بابت نکات ریزی که عنوان میکنین

"]intelligence is the most important characteristic of a leader. do you agree or disagree"

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

وقت بخیر...خانم رضوان در مورد مبحث education فرموده بودید وند شبی هست که می تونید از دیکشنری همایند ها از انتشارات فرهنگ معاصر و کتاب آیلتس استراتژی آقای مت وایتی انتشارات رهنما و هم چنین جزوه core vocab آقای محمد حسینی و در آخر کتاب اسپیکینگ مت...

وقت بخیر...خانم رضوان در مورد مبحث education فرموده بودید وند شبی هست که می تونید از دیکشنری همایند ها از انتشارات فرهنگ معاصر و کتاب آیلتس استراتژی آقای مت وایتی انتشارات رهنما و هم چنین جزوه core vocab آقای محمد حسینی و در آخر کتاب اسپیکینگ مت کلارک انتشارات جنگل هم که مبحث education رو خوب کلمات و فریز های کاربردی رو معرفی و توضیح داده استفاده کنید ولی در مجموع دو کتاب آخر کلمات و فریز های مفیدی در این رابطه معرفی کردنند که عالیند...موفق باشید

ادامه مطلب
This comment was minimized by the moderator on the site

با سلام ممنون میشم لطفا ی جلسه راجع به education بفرمایید

This comment was minimized by the moderator on the site

با تشکر لطفا در موردShopping هم مطلب بزارید چون تو پارت اسپیکینگ بسیار روش مانور داده می شه.......و هم چنین در مورد سری دوم دوره یه سوالی داشتم که آیا همانند دوره اول هفته ی اول رایگان خواهد بود؟ که با آگاهی کامل بتونیم در دوره ثبت نام کنیم و به...

با تشکر لطفا در موردShopping هم مطلب بزارید چون تو پارت اسپیکینگ بسیار روش مانور داده می شه.......و هم چنین در مورد سری دوم دوره یه سوالی داشتم که آیا همانند دوره اول هفته ی اول رایگان خواهد بود؟ که با آگاهی کامل بتونیم در دوره ثبت نام کنیم و به شخصه می خوام برآیندی برای تصمیم گیری عاقلانه داشته باشم و هم چنین ببینم برنامه در طول هفته شما آیا جلسات مرور ثابتی خواهد داشت یا خیر...با تشکر از پاسخگویی شما عزیزان

ادامه مطلب
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید