چرا کانادا را برای تحصیل انتخاب کنیم؟

تا حالا فکر کردید که چرا کشور کانادا به عنوان یکی از بهترین مقاصد تحصیلی دنیا شناخته می شود؟ چرا والدین تصمیم می گیرند فرزندانشون توی مدارس کانادا تحصیل کنند و از خانواده دور باشند؟ یا چرا دانشجوها برای ادامه تحصیل و گذراندن تحصیلات تکمیلی، کالج ها و دانشگاه های کانادا رو انتخاب می کنند؟

اگه دوست دارید مهم ترین دلایل محبوبیت کشور کانادا برای تحصیل را بدانید،در این مقاله با بیان برتر همراه باشید.

 

چرا کانادا برای ادامه تحصیل و درس خواندن محبوب شناخته می شود؟

+ کانادا دومین کشور پهناور جهان

دلایل زیادی وجود داره که کانادا را به یکی از محبوب ترین کشورها برای تحصیل تبدیل کرده. اما شاید اولین چیزی که مخاطب ها را مجذوب خودش کرده و باعث شده بسیاری رویای تحصیل در کانادا را در ذهن بپروردند این باشه که؛ کانادا دومین کشور پهناور جهان محسوب میشه و مرز آن با کشور آمریکا، طولانی ترین مرز مشترک زمینی است.

خب نباید از کنار این ویژگی ها ساده بگذریم، زیرا همین نزدیکی به آمریکا تا حد زیادی به روی اقتصاد کانادا تاثیر می گذارد. چطور می شود کسی دلش نخواهد در کشور بزرگی همچون کانادا و در همسایگی آمریکا تحصیل کند.

+ برخورداری از برترین سطح کیفیت زندگی و امکانات رفاهی

خب یکی دیگر از دلایل مهمی که باعث میشه افراد تا این حد تمایل داشته باشند در کانادا تحصیل کنند اینه که؛ کشور کانادا به طور رسمی و از سمت سازمان ملل متحد به عنوان یکی از برترین کشورها برای زندگی معرفی شده است. کانادا از نظر امکانات رفاهی و کیفیت زندگی شهروندان در سطح بالایی قرار می گیرد.

همچنین هزینه های زندگی در کانادا به نسبت درآمد افراد در این کشور، بسیار معقول می باشد که در مقاله های بعدی "تحصیل در کانادا" به طور جداگانه به آن می پردازیم.

+ داشتن معتبر و برجسته ترین دانشگاه های جهان

شاید کمتر کسی این را نداند که کشور کانادا بزرگ ترین و بهترین دانشگاه های جهان را داراست. برخی از دانشگاه های کانادا در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار می گیرند و از سطح اعتبار بالایی برخوردارند. همین امر نشان دهنده قدرت و کیفیت عالی سیستم آموزشی این کشور هست.

بر اساس رنکینک US.News که در سال 2019 و در زمینه سیستم آموزشی کشورهای مختلف ارائه شد، کانادا در جایگاه سوم قرار گرفته است که همین نشان می دهد سیستم آموزشی در این کشور طبق استانداردهای جهانی می باشد و از مرتبه بالایی برخوردار است.

وقتی شما تصمیم دارید سال هایی از زندگی خود را به تحصیل در کشور دیگری سپری کنید، بدون شک دلتان می خواهد هزینه، انرژی و استعداد های خود را در بهترین مکان سرمایه گذاری کنید که کانادا از این ویژگی برخوردار است.

+ پایین بودن هزینه های تحصیل در مقایسه با دیگر کشورها

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که اغلب افراد به هنگام انتخاب کشور مقصد برای تحصیل به آن توجه ویژه دارند، هزینه های تحصیل در آن کشور است. شاید نیاز باشد که جزئیات دقیق، به روز و معتبری را از هزینه های تحصیل در کانادا بدانید. پس در مقاله های جداگانه به طور مفصل به آن می پردازیم. اما در نگاهی کلی و اجمالی می توان گفت، کشور کانادا در مقایسه با دیگر کشورهای انگلیسی زبان مثل آمریکا و استرالیا، هزینه های تحصیل مقرون به صرفه تری دارد.

البته باید این را هم در نظر بگیریم که دانشگاه، مقطع مورد نظر، رشته تحصیلی، دانشجوی خارجی یا بومی بودن، هر کدام در میزان هزینه های تحصیل شما دخیل هستند.

+ امکان بورسیه شدن در دانشگاه های دولتی و معتبر کانادا

تصور کنید که این رویا به حقیقت تبدیل شود و بتوانید رایگان در معتبرترین دانشگاه های کانادا تحصیل کنید. البته امکان اخذ این بورسیه برای دانشجویان ممتاز فراهم می باشد. اما نمی توان از مزایایی که بورسیه شدن دارد صرف نظر کنیم. زیرا کمک هزینه هایی برای تحصیل و زندگی به دانشجویان تعلق می گیرد که مقدار آن برای هر موسسه متفاوت است و بستگی به شرایط آن دارد.

از آنجایی که رقابت برای پذیرفته شدن از سوی دانشگاه ها و دریافت بورسیه بسیار بالاست، بهتر است از چندین سال قبل برای این منظور برنامه ریزی کرده و تلاش را بر این منظور قرار دهید تا نمرات خوبی کسب کنید.

+ امکان اشتغال پس از پایان تحصیلات و هم زمان با آن

کانادا کشوری ست که امکان اشتغال را برای نیروی جوان که تازه دوران تحصیل خود را به پایان رسانده اند فراهم می کند. همان طور که گفتیم کانادا از نظر کیفیت زندگی، اقتصاد و... جایگاه خوبی دارد. و تمام این فاکتورها نشان دهنده این هستند که افراد می توانند در زمینه تخصص و رشته تحصیلی خود مشغول به فعالیت شوند و موقعیت شغلی خوبی را بدست آورند.

وقتی شما تصمیم می گیرید تا برای تحصیل به کشور دیگری سفر کنید، مهم است این اطمینان را کسب کنید که آیا پس از پایان تحصیلات می توانید شغل مرتبط با رشته تان را پیدا کنید. بی شک پیدا کردن شغل و همچنین برخورداری از امنیت شغلی، جزو مهم ترین عوامل تعیین کننده در تصمیم گیری افراد هستند. اما از آنجایی که فرصت های شغلی برای جذب نیروی متخصص درکشور کانادا بسیار گسترده و تضمین شده است، پس کانادا در مجموعه مقاصد عالی برای اشتغال پس از تحصیل قرار می گیرد.

البته نباید از این ویژگی چشم پوشی کنیم که دانشگاه های کانادا این اجازه را به دانشجویان خود می دهند تا بتوانند درحین تحصیل نیز کار کنند. اما تعداد ساعت های مجاز اشتغال به کار برای هر کالج و دانشگاه متفاوت است و بسته به شرایط آن مرکز آموزشی دارد.

+ امکان اخذ ویزای همراه کانادا برای پارتنر و اعضای خانواده

تصور کنید که می توانید پس از پذیرفته شدن از سوی دانشگاه های کانادا، برای همسر و یا اعضای خانواده خود درخواست اخذ ویزای همراه دهید تا در دوران تحصیل خود تنها نباشید. این پوئن خیلی خوبی ست. زیرا فردی که همراه شما میاید می تواند مشغول به کار شود و همین امر کمک می کند تا فراهم کردن هزینه های زندگی و تحصیل برای شما آسان تر شود و باری از دوشتان برداشته شود.

+ امکان اخد اقامت دائم پس از پایان تحصیلات

خب شاید این گزینه جذاب ترین و مهم ترین فاکتوری باشد که موجب محبوبیت کشور کانادا برای تحصیل شده است. افرادی که در کانادا تحصیل می کنند، امتیاز بالاتری برای شانس اقامت در کانادا کسب می کنند و همین باعث شده تا بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به کانادا دارند از گزینه تحصیل در کانادا استفاده کنند. می توان گفت کانادا یکی از کشورهایی ست که این فرصت را برای دانش آموختگان در دانشگاه های خود فراهم کرده است که اطلاعات بیشتر در این زمینه را در مقاله های بعدی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

ارسال دیدگاه جدید (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید