اقامت دائم کانادا به چه معنی است؟

بازدید: 6688

بسیاری از روش های مهاجرتی منجر به اخذ اقامت دائم کانادا می‌شوند. در برنامه‌هایی مانند اکسپرس اینتری یا برخی برنامه‌های نیروی متخصص استانی مانند ساسکاچوان، کبک و ... و همچنین برنامه خود اشتغالی فدرال، سرمایه گذاری کبک و کارآفرینی‌هایی مانند استان نیوبرانزویک، پس از قبولی نهایی پرونده به شما اقامت دائم داده می‌شود و در برخی برنامه‌ها لازم است ابتدا با ویزای کار وارد کانادا شده و پس از احراز شرایط لازم اقامت دائم خود را کسب نمایید. به هر حال چه از ابتدا و چه پس از انجام برخی تعهدات، زمانیکه اقامت دائم خود را می‌گیرید عملا قدم بسیار بزرگی را برداشته‌اید. اما هنوز کار تمام نشده است.

اما این اقامت دائم کانادا به چه معناست؟

هنگامی که شما اقامت دائم کانادا را دارید بدین معناست که تقریبا از تمامی حقوق شهروندی به جز برخی موارد خاص مانند حق رای برخوردارید. شما می‌توانید وام دانشجویی بگیرید، از تسهیلات خرید خانه استفاده کنید، فرزندتان در مدارس کانادا به شکل رایگان تحصیل کند، از بیمه‌های خدمات درمانی استفاده نمایید و ... به طور کل تمامی این امتیازات شامل شما هم خواهد شد اما واژه "دائم" نباید شما را دچار اشتباه کند.

اینکه می گوییم اقامت دائم به این معنا نیست که شما پس از اخذ کارت اقامتی خود، میتوانید کانادا را ترک کنید و هر زمانی به کانادا برگردید. کسی که اقامت دائم کانادا را دارد برای حفظ آن باید در ۵ سال اول ورود خود حداقل دو سال را در کانادا زندگی نماید. اگرچه این دو سال لازم نیست به شکل پیوسته و پشت سر هم باشد اما باید اثبات شود که شما حداقل ۲ سال در کانادا زندگی کرده اید. همچنین برای تمدید آن در دوره‌های بعد نیز باید در پنج سال ۲ سال را در کانادا بوده باشید.  در غیر اینصورت اقامت دائم شما باطل شده و در صورت ابطال دیگر امکان ورود به کانادا را ندارید و تقریباً تمامی زحمات شما برای مهاجرت از بین می‌رود.

برای اخذ پاسپورت کانادایی چه باید کرد؟

طبق قوانین جدید، چنانچه شما در ۵ سال گذشته سه سال را در کانادا زندگی کرده باشید، میتوانید "شهروندی" یا به زبان ساده تر "پاسپورت" خود را دریافت نمایید. با دریافت پاسپورت کانادا دیگر هیچ شرط و شروطی برای اقامت شما باقی نخواهد ماند.

پس توصیه اکید ما این است که در ۵ سال اول ورودتان به کانادا، به جای ۲ سال، ۳ سال را در کانادا زندگی کنید و پاسپورت خود را بگیرید.

ارسال دیدگاه جدید (3)

امتیاز 0 از 5 بر اساس 0 رای

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید
This comment was minimized by the moderator on the site

3

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام ايا شما موسسه مهاجرتي را براي انجام امور اقامت براي كانادا كه معتبر و تاييد شده باشند معرفي ميكنيد؟ ممنون
من براي انجام امور مهاجرتم نميدونم به كدوم موسسه كه مطمين باشه مراجعه بايد بكنم؟!

This comment was minimized by the moderator on the site

ممنون بابت مطالب مفیدتون .یک سوال داشتم این سه سالی که گفتید باید بدون خروج باشه ،یعنی حتی برای مسافرت هم نمیتونیم از کانادا خارج بشیم؟ یا برای ۱ ماه یا کمتر به ایران سفر کنیم و دوباره به کانادا برگردیم ؟ به طور مثال بین ترم های دانشگاه منظورمه

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد