شرایط ویزای اسکیل ورکر (skill worker) چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد ؟

ویزای اسکیل ورکر (skill worker) یکی ویزای از ویزاهای مهم مهاجرت به استرالیا است این ویزا مبتنی بر تخصص و مهارت متقاضیان است که از مهمترین مزایای ویزای اسکیل ورکر (skill worker) نسبت به سایر ویزاهای مهاجرتی استرالیا اقامت دائم استرالیاست.

در جدول زیر می توانید نحوه امتیاز دهی به مهارت های مختلف فرد را ببینید. با توجه به این جدول، اگر مجموع امتیازات متقضی ۶۵ یا بالاتر باشد می تواند برای دریافت ویزای اسکیل ورکر اقدام نماید.

الف  : ویزای skill worker کلاس ۱۸۹ (روش مهارت و تخصص)

یکی از بهترین راه های مهاجرت به استرالیا ویزای کلاس ۱۸۹ است زیرا از ابتدای ورود به استرالیا فرد اقامت دائم دارد و از اینرو می تواند آزادانه در استرلیا تصمیم گیری کند که در کدام شهر زندگی کند و کدام شغل را انتخاب کند. شرایط عمومی برای درخواست این ویزا به شرح زیر است:

      ۱. سن فرد نباید از ۴۴ سال بیشتر باشد.
      ۲. دارای مدرک تحصیلی که نشان دهنده ی این باشد که فرد در رابطه با یک حرفه ی خاص دوره ی تئوری گذرانده و در آن زمینه مدرک معتبر دریافت نموده است.
      ۳. دارای سابقه ی کاری در زمینه ی یک حرفه بوده و و گواهی از یک محل کار معتبر که مدت زمان استخدام، میزان حقوق و شرح وظابف کارمند در آن ذکر شده باشد را ارائه نماید مدت زمان کاری بر اساس رشته های مختلف متفاوت است بطور مثال برای مدرک تحصیلی فنی و حرفه ایی حداقل ۵ سال و برای مدرک تحصیلی اکثر رشته های تحصیلی دانشگاهی ۳ سال سابقه  یکار مورد نیاز است.

* جدول امتیاز بندی مهاجرت از طریق مهارت و تخصص

شرایط سنی

تسلط به زبان

سوابق مرتبط کاری

سوابق کاری با مدرک تحصیلی

مدرک تحصیلی

سن

امتیاز

سطح

امتیاز

سابقه

امتیاز

سابقه

امتیاز

سطح

امتیاز

۱۸-۲۴

۲۵

آیلتس۶

۰

۱سال

۵

۳سال

۵

فنی حرفه ایی

۱۰

۲۵-۳۲

۳۰

آیلتس۷

۱۰

۳سال

۱۰

۵سال

۱۰

کارشناسی و  ارشد

۱۵

۳۲-۳۹

۲۵

آیلتس۸

۲۰

۵سال

۱۵

۷سال

۱۵

 دکتری

۲۰

۴۰-۴۴

۱۵

               

۴۴+

۰

               

متقاضی می تواند به صورت غیر مستقیم به اقامت دائم استرالیا دست یابند، دراین نوع ویزا سن متقاضی نباید ۵۰ سال بیشتر باشد و نیز ۵۵ امتیاز را مستقلا کسب کرده باشد تا ۵ امتیاز نیز ایالت اسپانسر کننده به امتیاز او بیفزاید.

طریقه ی گرفتن اسپانسر ایالتی: هر کدام از ایالتها ی استرالیا لیست مشاغلی را که نیاز دارند را ارائه ونشر کرده اند شغل متقاضی اگر در لیست مربوطه وجود داشته باشد می تواند مدارک خود را به آن ایالت ارسال کند و از آنها اسپانسر شیپ دریافت کند. 

ب: ویزای اسکیل ورکر (skill worker) کلاس ۱۹۰ (اقامت دائم استرالیا از طریق مهارت و تخصص با اسپانسر ایالتی)

این نوع ویزا برای کسانی مناسب است که جهت مهاجرت به استرالیا ۶۰ امتیاز مورد نظر را کسب نکرده اند. این کمبود امتیاز می تواند مربوط به بالا بودن سن یا ضعیف بودن وضعیت زبان و یا نداشتن سابقه ی کاری لازم و مدرک تحصیلی بالا باشد. این افراد می توانند

این نوع ویزا به اقامت دائم استرالیا منجر نمی شود بدین معنی که اقامت دائم با قید و شرط است شخص باید متعهد شود در قبال اقامت ۵ ساله ایی که یکی از ایالتهای استرالیا به وی اعطا می کند به مدت دو سال در بدو ورود در آن ایالت خاص زندگی و کار کند بعد از دو سال متقاضی به هر نقطه از استرالیا که بخواهد می تواند نقل مکان کند این اقامت بعد از ۵ سال به طور اتوماتیک به اقامت دائم تبدیل می شود نیز  با کمی تفاوت ،تمامی مزایای ویزای اسکیل ورکر کلاس ۱۸۹ را دارد.

  1. در هرنقطه از کشور استرالیا که مایل باشد می تواند زندگی کنند بجز دو سال اول که باید در ایالت اسپانسر کننده بماند
  2. تحصیل در دانشگاهها ومدارس فنی و حرفه ایی
  3. خدمات درمانی به صورت یارانه از طریق مدیکر و مزایای دارویی
  4. اسپانسر شدن برای دریافت ویزا برایی دیگر افراد خانواده

از مزایای مهم ویزای اسکیل ورکر (skill worker) نسبت به سایر ویزاها ی مهاجرت به استرالیا  اقامت دائم استرالیاست .

اقامت مادام العمر و زندگی و تحصیل نامحدود – برخورداری از مزایای کامل شهروندی استرالیا – برخورداری از بیمه ی درمان رایگان – امکان سرمایه گذاری – استفاده از حقوق بیکاری و بازنشستگی – تخفیف قابل توجه در پرداخت شهریه ی دانشگاهی و دریافت کمک هزینه ی تحصیلی – بهره مندی سایر اعضای خانواده از ویزای اسکیل ورکر اصلی  از دیگر مزایای ویزای اسکیل ورکر استرالیا است. این ویزا از مهمترین ویزاهای مهاجرت به استرالیا است که دارندگان آن می توانند به آسانی به سایر نقاط دنیا سفر کنند.

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

نظرات (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

3

This comment was minimized by the moderator on the site

اقوام من در ملبرن استرالیا هستن. من تصمیم دارم اقامت بگیرم. جهت مشاوره و اقداماتی که باید درجریان باشم به کجا میتونم حضوری مراجعه کنم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
ایا شما برای مهاجرت با کلاس 190 اقدام می کنید؟آیا نرسها هنوز برای اقدام جایگاهی دارند؟جنرال یا آکادمیک؟من 39 سالمه آیا شانس دارم؟

This comment was minimized by the moderator on the site

با عرض سلام .
برای مهاحرت باید از کجا و به چه صورت اقدام کنیم .

This comment was minimized by the moderator on the site

باسلام، تو سالهاي اخير ليست مشاغل اغلب فني و مهندسي بود. ميخواستم ببينم الان هم به همون منوال هست. من رشتم كارشناسي ارشد بازرگاني بين الملل با سابقه كاري مرتبط... واسه استراليا شانس اقدام دارم؟

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. لطفا قبل از کامنت گذاشتن به پروفایل خود لاگین کنید